کتاب صوتی امینه نوشته مسعود بهنود

کتاب صوتی امینه نوشته مسعود بهنود

مشخصات محصول

خلاصه کتاب

رمان صوتی امینه نوشته مسعود بهنود به مدت 13 ساعت نگاهی است به بانوانی که زمینه شکل گیری سلسله قاجاریه را فراهم آوردند و آن را دست به دست در بین خود حفظ کردند.

تهیه محصول

خرید محصول مجازی
MP3-zip 387 مگابایت
30,000 تومان
پس از خرید محصول فایل برای شما ارسال خواهد شد
خرید پستی محصولامکان خرید پستی این محصول وجود دارد

کتاب صوتی امینه نوشته مسعود بهنود

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

کتاب صوتی امینه خوانشی زیبا از کتابی به همین نام اثر نویسنده معاصر ایران مسعود بهنود است

امینه داستان زندگي دختري است كه خاتون نام دارد اما از شرايط جامعه و نحوه رفتار با زنان راضی نيست .خاتون دختری اصفهانی و باهوش است كه سواركاري و جنگاوری می آموزد و به عقد شاه سلطان حسين صفوي در می آيد .

کتاب صوتی امینه شرح زندگي اوست كه چگونه از دربار صفوي به ميان شمالي ها و تركمن ها رفته و پايه گذار سلسله قاجار مي شود !

قصه کتاب صوتی امینه

کتاب امینه قصه است. مسعود بهنود هم اعتراف می‌کند که قصه است. ولی این قصه آنقدر خوب تعریف شده است که در هنگام خواندن آرزو می‌کنی ای کاش حقیقت داشت.

کتاب صوتی امینه پیش از آنکه داستان باشد که البته هست ، کتابی است تاریخی از دوران فروپاشی صفویه، و ظهور و سقوط نادرشاه افشار و کریم خان زند.و  نگاهی است به بانوانی که زمینه شکل گیری سلسله قاجاریه را فراهم آوردند و آن را دست به دست از خلال خونریزی ها، در بین خود برای مدت طولانی حفظ کردند.

امینه تاثیر زنان باهوشی را نشان می دهد که از میان حرمسراهای شاهان قاجار برخاسته اند.اما اگر از عدم تطابق قصه با تاریخ بگذریم، در این کتاب درس هایی نهفته است. آنجا که امینه به اروپا می‌رود و تفاوت جایگاه زنان در جامعه اروپا را با جایگاه آنان در حرمسرای شاهی مقایسه می‌کند.

آنجا که اعتقادات خرافی شاه سلطان حسین صفوی و اطرافیانش چگونه باعث استیلای افغانان بر ایران و عقب‌افتادگی کشور می‌شود و تفاوت فرمانروایان و شاهانی که از مشاوران خوب بهره می‌برند و آنها که خود را از آن محروم می‌سازند.

امینه در فرانسه داستان خونریزیهای محمود افغان در اصفهان را از زبان حیدر بیک برای ولتر تعریف می‌کند. او روایت می‌کند که حیدربیک در بین اجساد خون‌آلود خانواده‌اش برای زنده ماندن خود را به مردن می‌زند.

ولتر در عکس العمل به این داستان چند بار تکرار می‌کند:

انتخاب مرگ برای گریز از مرگ! زنده باد زندگی.

چه جمله زیبایی اگر دقیق‌تر به آن نگاه کنیم. اگر مرگ را فقط مرگ فیزیکی ندانیم. اگر در شرایط سخت امید را از دست ندهیم و مرگ را آرزو نکنیم، بلکه راه مبارزه با آن را جستجو کنیم. اگر صبر داشته باشیم. این چرخ زندگی است که می‌چرخد و هر طرف آن رنگی دارد.

مقدمه مسعود بهنود در ابتدای کتاب صوتی امینه

اول اين را شروع کنم که مي خواهم برايتان قصه بگويم يک قصه تاريخي مي توانيد فرض کنيد که اصلا هيچ يک از شخصيت ها واقعي نيستند راستي هم انها افسانه اند به خصوص خود امينه من در بعد از ظهر يک روز پاييزي به فکر او افتادم .

يعني خودم نيفتادم ان کسي من را به آين فکر انداخت که حالا براي خودش کسي شده و بعيد نيست به خاطر انتشار اين کتاب عليه من شکايت کنند.

اما فکرش را کرده ام اگر وکيل بگيرد و مرا به محکمه بکشاند مدرکي دارم که نشان مي دهد خودش با همان خط خرچنگ قورباغه اش به من نوشته که هر کار خواستم با اين قصه بکنم.

اگر حالا بعد از چند سالي جلوي من سبز شود و چشمان درشت سياهش را به من بدوزد و بگويد : چرا اين کار را کردي ؟به او خواهم گفت :تو چرا مرا گول زدي ؟ چرا بازيم دادي ؟پس يکي تو زدي يکي هم من بي حساب … بله ؟

و او چه دارد بگويد جز آنکه مثل دفعه قبل خودش را بزند به آن راه يعني کاريست گذشته حالا بيا برويم به بسطام به زيارت مزار با يزيد . و بعد هم شروع کند با آن لهجه نيمه افغاني نيمه تاجيکي خواندن :

آن شنيدستم که روزي با يزيد … و من هم بگويم بابا تو سعدي نخوان ! و بعد بخنديم .

به هر حال فکرش را کرده ام و تمام اطراف قضيه را سنجيده ام . تازه به شما که خواننده اين قضيه هستيد ربطي ندارد .شما مي خواهيد يک قصه بخوانيد و کسي هم يقه شما را نخواهد گرفت که چرا به کتاب تاريخي مي گويي قصه. يا چرا به قصه مي گويي کتاب تاريخي . پس قصه تان را بخوانيد و بعد که تمام شد چشم هايتان راببنديد و کاري را بکنيد که من کردم .

روزي که نوشتن اين قصه تمام شد اول دلم براي امينه تنگ شد.بعد براي قائم مقام و ميرزا تقي خان امير کبير که در مسير اين قصه به نا جوانمرديي کشته شدند و براي ميليونها نفري که در اين نزديک به سيصد سال در اين دنيا زندگي کردند .

نمي دانم براي کدامشان کمي گريه کردم .

بعد رفتم و نوار يک آواز محلي ترکمني را گذاشتم و نشستم به گوش دادن .

نمي دانم همان شب بود يا فردايش که با کامبخش و مريم و اطی جان را افتاديم طرف ترکمن صحرا .

رفتم براي چندمين بار تا شايد نشانه اي غير از آن شال ترکمني از اين قصه در عالم واقعيت پيدا کنم.

مسعود بهنود

کتاب صوتی امینه نوشته مسعود بهنود به مدت 14 ساعت فایل صوتی MP3 و در قالب یک فایل زیپ مجموعا به حجم 594 مگابایت تقدیم علاقنمدان میگردد.

ضمنا برای استفاده راحتتر در گوشی های موبایل کل کتاب صوتی در هفت فایل mp3 هر کدام حدودا به مدت 2 ساعت نیز قابل دانلود است.

فایل هائی که بعد از خرید این کتاب دانلود میکنید:

  • لینک دانلود 1 :لینک مستقیم کل فایل ها
  • لینک دانلود 2 تا 8 : فایل های mp3 اول تا هفتم

سایر آثار مسعود بهنود

  • خانوم (کتاب صوتی خانوم را اینجا دانلود کنید)
  • کوزه بشکسته (کتاب صوتی کوزه بشکسته را اینجا دانلود کنید)
  • كتاب صوتی این سه زن نوشته مسعود بهنود را اینجا دانلود کنید


دانلود کتاب صوتی خانوم

کتاب صوتی خانوم نوشته مسعود بهنود

 خریداران این کتاب دیگر چه خریدند

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

دانلود مجموعه کتاب صوتی آثار مسعود بهنود

کتاب صوتی آثار مسعود بهنود – رمان هائی در بستر تاریخ معاصر ایران

کتاب صوتی آثار مسعود بهنود مجموعه ی ارزشمند از کتاب های تاریخی و رمان است که توسط نویسنده پر حاشیه مسعود بهنود نگارش شده است. این مجموعه بی نظیر شامل آثار نوشتاری پر فروش نویسنده است که به صورت صوتی ارائه شده است. بیوگرافی مسعود بهنود مسعود بهنود نویسنده و رزونامه نگار ایرانی است که دستی هم در فیلمسازی دارد. وی به سال 1325 زاده شد و از سال 1342 در زمینه روزنامه نگاری فعالیت داشت. سابقه کاری این نویسنده به نام نشان از فعالیت در روزنامه …

مشاهده نقد و بررسی این کتاب 9953 بازدید بدون دیدگاه