کتاب صوتی آبی تر از گناه اثر محمد حسینی

کتاب صوتی آبی تر از گناه یا ب‍ر م‍دار ه‍لال آن ح‍ک‍ای‍ت س‍ن‍گ‍ی‍ن ب‍ار نوشته محمد حسینی است که در سال 1382 برنده ی جایزه ی مهرگان ادب بعنوان بهترین رمان  و در سال 1384 برنده ی جایزه ی بهترین رمان از بنیاد گلشیری شده است.

درباره کتاب صوتی آبی تر از گناه

کتاب آبی تر از گناه در قالب رمان کوتاه یا یک داستان بلند روایت قصه ی پسری جوان و شهرستانی است که ماجرای کتاب را تعریف می کند.

قصه حالتی اعتراف گونه دارد و روای داستان که پسر جوان است، به تک گویی و شرح ماجرا می پردازد. او اعتراف می کند، اما مشخص نیست برای چه کسی!

پسر جوان که فردی دست و پا چلفتی است، با وجود مخالفت پدر و مادرش به تهران می آید تا کار پیدا کند. شازده ای قجری، او را که یک مصحح است استخدام کرده تا برایش شعرخوانی کند.

آبی تر از گناه به جز راوی و شازده، شخصیت های دیگری هم دارد که از جمله ی آن ها می توان به همسر شازده، مهتاب، عصمت و دکتر اشاره کرد.

قصه از جایی آغاز می شود که عصمت به قتل می رسد و پسرجوان، مظنون به قتل اوست.

کتاب آبی تر از گناه یا ب‍ر م‍دار ه‍لال آن ح‍ک‍ای‍ت س‍ن‍گ‍ی‍ن ب‍ار دارای نثری دلچسب و خیره کننده است و زبانی که محمد حسینی برای نگارش اثر به کار گرفته، دارای قدرت کلامی بالا، پیش روندگی مناسب و عاری از هرگونه اطناب است.

فضاسازی اثر نیز در کنار گردش و نوع روایت، از ویژگی های مثبت آبی تر از گناه بوده که جوایز ارزنده ی ادبی را برای محمد حسینی به ارمغان آورده است.

کتاب صوتی آبی تر از گناه اثر محمد حسینی

کتاب صوتی آبی تر از گناه یا ب‍ر م‍دار ه‍لال آن ح‍ک‍ای‍ت س‍ن‍گ‍ی‍ن ب‍ار به مدت 2:50 در یک فایل زیپ به حجم 40 مگابایت آماده دانلود است.