نمایش رادیویی یک مشت تمشک نویسنده:اینیاتسیو سیلونه

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

نمایش رادیویی یک مشت تمشک نویسنده:اینیاتسیو سیلونه

در باره نویسنده کتاب:

اینیاتسیو سیلونهاینیاتسیو سیلونه   (۱۹۰۰- ۱۹۷۸) Secondino Tranquilli از نویسندگان معاصر ایتالیا است که دوران کودکی را با فقر و تنگدستی گذراند و در زمین‌لرزه سال ۱۹۱۵ ایتالیا پدر و مادر و پنج برادر خود را از دست داد.

در ۱۹۲۱ به حزب کمونیست ایتالیا پیوست و با دستگاه فاشیستی موسولینی به مبارزه پرداخت.

در ۱۹۲۷ سفری به شوروی کرد و پس از بازگشت از آن سفر مانند همکاران دیگر خود آندره ژید و آرتور کوستلر و غیره راه مستقلی در پیش گرفت، چنانکه در ۱۹۳۰ از حزب کمونیست استعفا داد.

وی به علت فعالیتهای سیاسی ناگزیر شد در ۱۹۳۰ به سویس بگریزد و شاهکارهای خود مانند «نان و شراب» و «فانتامارا» و «دانه زیر برف» و «یک مشت تمشک » و «رازلوک» و «روباه و گل‌های کاملیا» را در آن دیار به رشته تحریر کشید.

سیلونه در زمان جنگ جهانی دوم به وطن خود بازگشت و در نهضت زیرزمینی ضد فاشیسم علیه حکومت موسولینی مبارزه کرد.

در سال ۲۰۰۰ دو تاریخ نگار ایتالیایی به نام‌های داریو بیوچا و مارو کانالی اسنادی را منتشر کردند که نشان می‌داد سیلونه از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۰ با نام مستعار سیلوستره برای پلیس فاشیستی ایتالیا خبرچینی می‌کرده‌است.

انتشار این اسناد جنجال فراوانی بر انگیخت.

مطابق این اسناد پیوستن سیلونه به حزب کمونیست به قصد نفوذ در این سازمان بود، و او در دستگیری بخشی از رهبران حزب کمونیست نقش مهمی ایفا کرد.

خلاصه داستان نمایش رادیویی یک مشت تمشک:

در دهکده سن لو گا، واقع در جنوب ایتالیا، حزب کمونیست ایتالیا در حال عضوگیری و سازمان دهی تشکیلات حزبی خودش است.

روکو دوناتیس یک مهندس کمونیست است که سالها در حزب خدمت کرده و مأموریتهای مختلفی را اجرا کرده بود.

رهبری حزب در رم کاملاً او را می شناخت و به او اعتماد کامل داشت.

روکو با دختری اطریشی و یهودی مسلک به نام استلا زندگی می کرد.

آنها در حزب با هم آشنا شده بودند، مجموعه ای از همین دلایل بود که حزب را از نظر مؤمنانش بالاتر از هر حقیقتی قرار می داد ، هر کس هر آنچه که نداشت را در حزب جستجو می کرد.

حزب برای فرصت طلبان راهی برای رسیدن به مکنت و نبردبان ترقی قدرت بود و برای مؤمنان صادق و متعصب خود مظهر حقیقت و عدالت اجتماعی و نیروی پیشرو برای رهبری گذارا از بورژوازی به تولید سوسیالیستی…

روکو به دلیل انحرافات حزب تصمیم دارد از حزب جدا شود و این مسئله بین او و نامزدش استلا جدایی انداخته است…

دانلود نمایش رادیویی یک مشت تمشک نویسنده:اینیاتسیو سیلونه به مدت 148 دقیقه و در شش فایل صوتی mp3 و در قالب یک فایل زیپ به حجم 32 مگابایت را در ادامه رایگان دانلود فرمایید.

مشاهده نقد و بررسی این کتاب