دانلود رایگان كتاب صوتى کالیگولا نوشته: رابرت گریوز

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

دانلود رایگان کتاب صوتی کالیگولا نوشته: رابرت گریوز روایت زندگی امپراتوری است که در سالهای ابتدایی قرن اول پس از میلاد در روم حکومت می کرد.

زندگی این امپراتور دیوانه که با قتل و جنون در آمیخته بود، درون‌مایه كتاب صوتى کالیگولا است.

کتاب صوتی کالیگولاکالیگولا با نام کامل «گایوس جولیوس سزار کالیگولا اگوستوس ژرمانیکوس» سومین امپراتور روم بود.کالیگولا (چکمه کوتاه) نامی بود که ارتشیان برای او انتخاب کرده‌ بودند؛ به خاطر چکمه‌های نسبتاً کوتاهی که هنگام جنگ می‌پوشید.

او در میان رومیان به عنوان یک ولیعهد محبوب و سردار دلیر لشکر شناخته می‌شد و سلطنت با عدل و داد او بر این محبوبیت افزود. وی حتی مالیات‌ها را حذف کرد، اما این دوران تنها شش ماه طول کشید؛

کالیگولا دچار جنون شد و جنایت‌های بسیاری را در دوران حکومتش مرتکب شد و چنانچه تاریخ نویسان رومی نقل می‌کنند، تجاوز وی به همسران درباریان و خویشاوندان و کشتن آدم‌ها، سرگرمی‌های دلخواه او بودند.

دانلود رایگان کتاب صوتی در موضوعات مختلف

در كتاب صوتى کالیگولا خواهید شنید که او بعداز مرگ پدر و دو برادر به قصر تیبریوس که در جزیره کاپری در ۳۰ مایلی جنوب روم قرار داشت احضار شد و تا مرگ تیبریوس در آنجا ساکن بود. او در آنجا خوی وحشیگری و بیرحمی را از تیبریوس آموخت. در این جزیره پرتگاهی بود که ۳ هزار متر ارتفاع داشت.

در برخی نوشته‌ها آمده که برای تفریح هزاران زن و کودک بی گناه را از این صخره‌ها به پایین پرت کرده‌اند. همچنین برخی معتقدند که کالیگولا تیبریوس را خفه کرد. بعداز مرگ تیبریوس، نوه اش با کالیگولا در سلطنت شریک بود، ولی چون سنش پایین بود (۱۸ سال)، کالیگولا سلطنت را ازآنِ خود کرد.

علت واقعی این بیماری بر مورخان نامعلوم است. بعضی مرگ خواهرش را در سال ۳۸ میلادی، که با او رابطه‌ی جنسی هم داشت، در این امر مؤثر می‌دانند. این خواهر به گفته عده‌ای از مورخان توسط خود کالیگولا کشته شد و کالیگولا او را طی مراسم باشکوهی که خاص مردان بود، دفن کرد. هر چه بود، آن‌گونه که یکی از مورخان نوشته، از آن پس بود که کالیگولا به یک هیولا تبدیل شد

كتاب صوتى کالیگولا نوشته: رابرت گریوز به مدت 100 دقیقه تقدیم علاقمندان میگردد.

  • شنیدن این کتاب صوتی به نوجوانان توصیه نمی شود
مشاهده نقد و بررسی این کتاب