رمان صوتی کافه پیانو نوشته فرهاد جعفری

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

رمان صوتی کافه پیانو نوشته فرهاد جعفری است که در فهرست پرفروش ترین رمان های ایرانی پنجاه سال اخیر است.

این رمان اولین بار در سال ۸۶ منتشر شد و طی دو سال تا تابستان ۸۸ به چاپ بیست و پنجم رسید.

رمان صوتی کافه پیانو داستانِ مردی است مثل همه آدم ها که نویسندگی و سردبیری نشریه ای ورشکسته را تجربه کرده و حالا برای خودش کافه ای زده که تا بتواند مهریه زنش را جور کند و در آخر هم با آسودگی و آرامش بتواند کنار پنجره کافه‌اش بنشیند پیپ خوش‌دستش را روشن کند و بوی خوش توتون را در هوا پراکنده کند و حواسش به درخت‌ها و پرنده‌ها باشد.

مرد قصه ی کافه دختری نوجوان دارد که مثل همه مردهای ایرانی و شاید همه مردهای دنیا ، عاشق اوست و در جای جای قصه با یاددآوری رفتار و گفتار گل گیسو این عشق موج می زند. اما رمان ،قصه آدم های هم هست که برای اندکی آسایش و خوردن فنجانی قهوه به این کافه می آیند و بعد از دقایقی می روند.

رمان صوتی کافه پیانو از آن کتابهایی است که اگر کسی گفت کتاب ایرانی که ارزش خواندن ندارد، میتوانید یک نسخه از آن را به هدیه کنید و تا نظرش را تغییر دهید

رمان به صورت اول شخص روایت می‌شود و  بیشتر شخصیت ها واقعی هستند، مانند راوی که خود نویسنده می‌باشد، گل‌گیسو دختر نویسنده و همایون دوست نویسنده و همچنین بیشتر اتفاقاتی که در کتاب می‌افتد منشا حقیقی دارند.

هر فصل رمان شامل اتفاقاتی است که در یک فاصله زمانی کوتاه مثلا یک روزه اتفاق می افتد.

درباره فرهاد جعفری نویسنده ی کتاب:

فرهاد جعفری متولد سال ۱۳۴۴، شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی روزنامه‌نگار و نویسنده ایرانی است. وی فارغ‌التحصیل رشته حقوق قضایی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد است.

فرهاد جعفری قبل از موفقیت این کتاب ، مدیر مسئول و سردبیر مجله یک هفتم بوده‌است که نشر آن متوقف شده‌است.

او به این موضوع در کتاب خود نیز اشاره می‌کند. از دیگر فعالیت‌های مطبوعاتی او می‌توان به نوشتن برای سایت خبری گویانیوز و همچنین تدوین بخش وبگرد برای روزآنلاین اشاره کرد.

رمان صوتی کافه پیانو نوشته فرهاد جعفری

رمان صوتی کافه پیانو 7 ساعت و در یک فایل زیپ به حجم 96 مگابایت آماده دانلود است

مشاهده نقد و بررسی این کتاب