رمان صوتی کافه پیانو نوشته فرهاد جعفری

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

رمان صوتی کافه پیانو نوشته فرهاد جعفری است که در فهرست پرفروش ترین رمان های ایرانی پنجاه سال اخیر است.

این رمان اولین بار در سال ۸۶ منتشر شد و طی دو سال تا تابستان ۸۸ به چاپ بیست و پنجم رسید.

رمان صوتی کافه پیانو داستانِ مردی است مثل همه آدم ها که نویسندگی و سردبیری نشریه ای ورشکسته را تجربه کرده و حالا برای خودش کافه ای زده که تا بتواند مهریه زنش را جور کند و در آخر هم با آسودگی و آرامش بتواند کنار پنجره کافه‌اش بنشیند پیپ خوش‌دستش را روشن کند و بوی خوش توتون را در هوا پراکنده کند و حواسش به درخت‌ها و پرنده‌ها باشد.

مرد قصه کافه پیانو دختری نوجوان دارد که مثل همه مردهای ایرانی و شاید همه مردهای دنیا ، عاشق اوست و در جای جای قصه با یاددآوری رفتار و گفتار گل گیسو این عشق موج می زند.

کافه پیانو اما قصه آدم های هم هست که برای اندکی آسایش و خوردن فنجانی قهوه به این کافه می آیند و بعد از دقایقی می روند.

رمان صوتی کافه پیانو از آن کتابهایی است که اگر کسی گفت کتاب ایرانی که ارزش خواندن ندارد، میتوانید یک نسخه از آن را به هدیه کنید و تا نظرش را تغییر دهید

رمان صوتی کافه پیانو به صورت اول شخص روایت می‌شود. در این رمان بیشتر شخصیت ها واقعی هستند، مانند راوی که خود نویسنده می‌باشد، گل‌گیسو دختر نویسنده و همایون دوست نویسنده. و همچنین بیشتر اتفاقاتی که در کتاب می‌افتد منشا حقیقی دارند.

هر فصل رمان کافه پیانو شامل اتفاقاتی است که در یک فاصله زمانی کوتاه مثلا یک روزه اتفاق می افتد.

درباره فرهاد جعفری نویسنده رمان صوتی کافه پیانو :

فرهاد جعفری متولد سال ۱۳۴۴، شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی روزنامه‌نگار و نویسنده ایرانی است. وی فارغ‌التحصیل رشته حقوق قضایی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد است.

فرهاد جعفری قبل از موفقیت کتاب اولش کافه پیانو، مدیر مسئول و سردبیر مجله یک هفتم بوده‌است که نشر آن متوقف شده‌است.

او به این موضوع در کتاب خود نیز اشاره می‌کند. از دیگر فعالیت‌های مطبوعاتی او می‌توان به نوشتن برای سایت خبری گویانیوز و همچنین تدوین بخش وبگرد برای روزآنلاین اشاره کرد.

رمان صوتی کافه پیانو نوشته فرهاد جعفری

رمان صوتی کافه پیانو 7 ساعت و در یک فایل زیپ به حجم 96 مگابایت آماده دانلود است

مشاهده نقد و بررسی این کتاب