دانلود رایگان کتاب صوتی پله پله تا ملاقات خدا اثر استاد عبدالحسین زرین‌کوب

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

دانلود کتاب صوتی پله پله تا ملاقات خدا  خوانشی از کتاب زیبای مولاناشناسی دکتر عبدالحسین زرین‌کوب

استاد عبدالحسین زرین‌کوب در این کتاب با خلق نثری شیوا و جذاب ، زندگینامه و سرگدشت عجیب مولوی و شمس را با بررسی شرایط و وضعیت سیاسی اجتماعی آن دوران بیان کرده است و در ادامه افکار و دیدگاه ها و سلوک مولانا را با استفاده از اشعار مثنوی با بیانی ساده و غیر فنی در اختیار علاقمندان قرار داده است.

عموم علاقمندان به تاریخ ایران، عبدالحسین زرین‌کوب را استاد و پژوهشگری بی نظیر در تاریخ ایران با کتاب هایی مانند دوقرن سکوت و  روزگاران میشناسند اما نوشتن کتاب پله پله تا ملاقات خدا به درخواست مریدان و دانشجویانش ، نشانگر مطالعات وسیع و تسلط و آگاهی استاد در عرفان و تصوف و فلسفه و ادبیات است.

عبدالحسین زرین‌کوب

دكتر زرين‌كوب يكي از معدود شخصيت‌های جامع ‌الاطراف جامعه علمی و دانشگاهی معاصر ایران است.

ایشان ادیب، تاریخ‌نگار، منتقد ادبی، نویسنده، و مترجم برجستهٔ ایرانی که آثار او به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود و ماندگارترین کتابش دو قرن سکوت در میان اهل مطالعه ، علاقمندان به تاریخ ایران و حتی عموم مردم شناخته شده است.

زرین‌کوب بیش از چهار دهه در دانشگاه تهران، ادبیات فارسی، تاریخ اسلام و تاریخ ایران تدریس کرد  و پس از انقلاب هم با مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی همکاری کرد و بیش از شش هزار جلد کتاب به این مرکز اهدا کرد.

ماندگارترین خاطراتم از سال هائی که در دانشکده فنی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بودم ، حضور در کلاس های استاد زرینکوب در دانشکده ادبیات بود که با کلام شیرین و شیوا ، آنچنان مطالب مختلف ادبیات و تاریخ و فلسفه را با دانشجویانش در میان می گذاشت که در عمق جان آنها نفوذ میکرد.

به علاقمندان عرفان و ادبیات و خصوصا دوستداران مولانا شنیدن کتاب صوتی پله پله تا ملاقات خدا اثر استاد عبدالحسین زرین‌کوب را شدیدا توصیه میکنم.

مشاهده نقد و بررسی این کتاب