داستان صوتی مادرم بی بی جان نوشته اصغر الهی

مشاهده نقد و بررسی این کتاب

داستان صوتی مادرم بی بی جان نوشته اصغر الهی

خلاصه  داستان صوتی مادرم بی بی جان:

«آقاجان» و «بی‌بی جان» همیشه نگران فرزندانشان هستند. به نظر بی‌بی جان، پسر بزرگشان «رشید» به تازگی سست ایمان شده است. آقاجان معتقد است باید او را زن بدهند تا سر عقل بیاید.

«اسکندر» بسته‌ای را که برادرش «رشید» به او داده بود، به «یوسف» تحویل می‌دهد. اما کنجکاو است که دریابد داخل بسته چیست و سر از کار برادرش در بیاورد. از سوی دیگر از برادرش می‌ترسد.

از آن طرف خبر می‌رسد در پایتخت، مردم در اعتراض به رژیم تحت امر خارجی‌ها، هر روز دست به شورش می‌زنند و عده زیادی از آنها کشته می‌شوند.

روزی «خان دایی» که سروان شهربانی است و به خاطر وفاداری به حکومت از فامیل دور شده است، ناگهان به خانه آنها می‌آید و خواهرش را صدا می‌زند.

دایی می‌گوید به رفتار رشید مشکوک است و فکر می‌کند او وارد کارهای سیاسی شده است و احتمال دارد کار دست خودش و خانواده بدهد.

مادر نگران و پریشان حال ماجرا را برای آقاجان نقل می‌کند. آقاجان، عصبانی و ناراحت از خانه بیرون می‌رود و از مادر می‌خواهد اگر رشید برگشت جایی نرود تا او بازگردد. مادر از اسکندر می‌خواهد تا منتظر برادرش بماند و از او بخواهد که به خانه نیاید …

 داستان صوتی مادرم بی بی جان به مدت 100 دقیقه  و در شش فایل صوتی mp3 را در ادامه رایگان دانلود فرمایید.آشنایی با اصغر الهی نویسنده داستان صوتی مادرم بی بی جان

  اصغر الهی نویسنده داستان صوتی مادرم بی بی جان

اصغر الهی در سال ۱۳۲۳ در مشهد متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به پایان رساند و سپس به در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ‌التحصیل شد.

دکتر الهی آموزش روان‌پزشکی را از سال ۱۳۵۵ در بیمارستان «روزبه» آغاز کرد، اما پیش از آن برای پاره‌ای از پژوهش‌های علمی مدتی را در فرانسه گذراند.

سال‌های جوانی او به دلیل فعالیت سیاسی پرتلاطم بود. با وجود این موفق شد مدرک دکترای تخصصی رشته روان‌پزشکی را از دانشگاه تهران دریافت کند.

وی به عنوان دانشیار نیز در دانشگاه تهران تدریس می‌کرد. همچنین او چند سالی سردبیر مجله «بازتاب روان‌شناسی» بود.

نخستین داستان‌های کوتاه دکتر الهی در دهه چهل منتشر شدند.

رمان‌های «سالمرگی» (برنده جایزه ادبی هوشنگ گلشیری)، «مادرم بی‌بی جان» و مجموعه داستان‌های «بازی» و «قصه‌های پاییزی» از آثار اوست.

کتاب صوتی قصه های پائیزی نوشته اصغر الهی

در سال ۱۳۷۰ با انتشار مجموعه داستان کوتاه «دیگر سیاووشی نمانده‌ است» به کشف و خلق شگردهای تازه روایتگری در داستان‌های روان‌شناختی پرداخت.

مجموعه داستان‌های «رؤیا تا رؤیا» و نمایش‌نامه «قالیباف» از دیگر آثار ادبی اوست.

اصغر الهی از نویسندگان باسواد و دانشمند در حوزه نویسندگی رمان بود.

او یک روان‌پزشک برجسته بود و همین امر نیز در رمان‌های او بسیار تاثیر داشت.

الهی عمدتاً روایت‌هایی از احوال و زندگی بیماران خویش را به رشته تحریر درمی‌آورد.

این سبک از نوشتار، مقدمه‌ی نوعی از رمان سبک نو را در ایران فراهم آورد.

اصغر الهی در ۱۲ خرداد ۱۳۹۱ به علت عارضه قلبی در بیمارستان قلب تهران درگذشت.

کتاب صوتی دیگر سیاوشی نمانده نوشته اصغر الهی

مشاهده نقد و بررسی این کتاب