48 قانون قدرت از رابرت گرین

علاقه مندی
ارسال به...
1 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
5,00/5
Loading...
کتاب 48 قانون قدرت اثر رابرت گرین

در این نوشته 48 قانون قدرت از کتابی جنجالی به همین نام نوشته رابرت گرین آمده است. با توجه به موافقان و مخالفان زیادی که آموزه های این کتاب دارد، بهتر است قبل از هر گونه پیشداوری با قوانین مندرج در کتاب آشنا شویم.

شایان ذکر است که رابرت گرین Robert Greene خود توضیح میدهد که قصدش از نوشتن کتاب The 48 Laws of Power با همه مخالفت های که با آن شده، نشان دادن واقعیت ارتباط و شیوه های کسب قدرت در دنیای واقعی بوده است.

نویسنده با روایت رویدادهای تاریخی و حکایت هایی از کتب و ادبیات کهن جهان، شیوه ها و تاکتیک هایی را که موجب پیروزی و یا شکست افراد و شخصیت ها در طول شده است را تببین کرده و قوانین کسب قدرت را استخراج کرده است.

بی تردید برخی از این شیوه های کسب قدرت با آموزه های اخلاقی سازگار نیستند اما هدف از خواندن این کتاب آشنایی و آگاهی نسبت به واقعیت های جهان بشری است و در نهایت این با مخاطب است که این قوانین و شیوه ها را برای آگاهی و بیداری خود بیاموزد یا از آنها برای امور غیراخلاقی و شیطانی استفاده کند.

اما بنا به گفته نویسندگان کتاب, این اثر را پاسخی به مجموعه روز افزون کتاب های روانشناسی زرد (عانه پسند) pop psychology است که مرتبا و به شکل های گوناگون به گوش جامعه بشری می خوانند که راز موفقیت افراد در تحصیلات، تلاش و پشتکار، بیدار شدن در صبح زود و …. است

بی تردید تحصیلات و تلاش و پشتکار و … نقش مهمی در موفقیت افراد دارند اما همه ماجرا نیستند و دلایل و علل دیگری در موفقیت و یا شکست افراد موثرند که معمولا نادیده گرفته می شوند.

کتاب 48 قانون قدرت می خواهد گوشزد کند که بایستی هوشیار بود و همه تاکتیک های کسب پیروزی و قدرت را شناخت و برای استفاده یا مقابله با آنها آماده بود.


48 قانون قدرت

قانون 1 تا 24 از کتاب 48 قانون قدرت را بشنوید

قانون 1 هرگز و را دست را تحت الشعاع قرار ندهید

همیشه کاری کنید که بالا دستان احساس کنند کاملا بر شما برتری دارند. اگر خواستید آنها را خوشنود کنید یا تحت تاثیر قرار دهید، در نشان دادن استعدادهایتان زیاده روی نکنید زیرا ممکن است نتیجه عکس بگیرید. یعنی ترس و ناامنی القا کنید. کاری کنید که روسایتان از آنچه که هستند با استعدادتر به نظر آیند. در اینصورت میتوانید بلندیهای قدرت را فتح کنید.

قانون 2 هرگز بیش از اندازه به دوستان اعتماد نکنید یاد بگیرید چگونه از دشمنان استفاده کنید

از دوستان برحذر باشید آنها زودتر به شما خیانت میکنند. زیرا براحتی تحریک میشوند تا به شما حسد برند. آنها همچنین فاسد و ستمگر میشوند. اما دشمنی قدیمی را اجیر کنید که از یک دوست و فادارتر خواهد بود زیرا چیزهای بیشتری برای اثبات کردن دارید در واقع دلایل بیشتری دارید که از دوستان بترسید تا از دشمنان اگر دشمنی ندارید، راهی برای دشمن تراشی بیایید.

48 قانون قدرت: قانون 3 نیات خود را پنهان سازید.

با هرگز آشکار نکردن نیاتی که در پس اعمالتان نهفته است. مردم را در بی تعادلی و تاریکی نگه دارید. اگر مردم سرنخی نداشته باشند که چه در سر دارید نمی توانند دفاعی تدارک ببینند. آنها را به قدر کافی در مسیر غلط هدایت و در دود کافی احاطه کنید. هنگامی که به نیات شما پی ببرند دیگر خیلی دیر است.

48 قانون قدرت: قانون ۴ همیشه کمتر از آنچه لازم است سخن بگویید.

هنگامی که تلاش می کنید با کلمات مردم را تحت تاثیر قرار دهید هر چه که بیشتر سخن بگویید عوامانه تر به نظر می آیید و کمتر کنترل را در اختیار دارید حتی اگر چیزی پیش یا افتاده می گویید در صورتی که آنرا مبهم ، ناتمام و اسرار آمیز بیان کنید، اصیل بنظر میآید هر چه بیشتر سخن بگویید به احتمال بیشتر چیزی میگویید که جاهلانه خواهد بود.

قانون ۵ به شهرت خود بسیار تکیه کنید با همه وجودتان از آن پاسداری کنید.

شهرت سنگ پایه قدرت است. تنها با شهرت است که میتوانید مرعوب کنید و برنده شوید. اما همین که پاهایتان لغزید، آسیب پذیر خواهید شد.

شهرت خود را هجوم ناپذیر سازید همیشه گوش بزنگ حمله های بالقوه باشید و پیش از این که رخ دهند آنها را خنثی کنید. در ضمن یاد بگیرید تا با ایجاد شکاف در شهرت دشمنانتان آنها را نابود کنید سپس کنار بایستید تا افکار عمومی آنها را به دار آویزد.

48 قانون قدرت: قانون ۶ خواهان توجه به هر قیمت باشید.

هر چیزی با توجه به نمود آن مورد قضاوت قرار میگیرد. چیزی که دیده نمی شود بهایی ندارد. بنابراین هرگز به خودتان اجازه ندهید که در جمعیت گم یا در گمنامی مدفون شوید برجسته بمانید به هر قیمتی که شده به چشم بخورید.

از توده  های نجیب و ترسو بزرگتر جالبتر و اسرار آمیزتر به نظر آیید و خودتان را مغناطیس توجه کنید.

قانون ۷ دیگران را وادار کنید تا کارها را برایتان انجام دهند اما همیشه به حساب خودتان بگذارید.

از خرد دانش و حاصل فکری دیگران استفاده کنید تا هدف خود را به پیش ببرید. چنین دستیاریها نه فقط موجب صرفه جوئی در انرژی و وقت شما میشوند بلکه به شما هاله ای از کفایت و سرعت میدهند.

در پایان بازی دهندگان شما فراموش خواهند شد و شما در یادها خواهید ماند هرگز کاری را که دیگران میتوانند برایتان انجام دهند، خودتان انجام ندهید.

قانون ۸ دیگران را وادار کنید تا به طرف شما آیند از طعمه احتیاج استفاده کنید.

هنگامی که دیگران را مجبور به عمل می کنید. شما تنها کسی هستید که کنترل را در دست دارید همیشه بهتر است که  مخالف را وادار کنید تا به طرف شما آید و در این فرایند نقشه های خود را رها کند. او را با دست آوردهای افسانه ای تطمیع  کنید – سپس حمله کنید. برگهای برنده را حفظ کنید.

قانون ۹ همیشه از راه اعمالتان و نه از راه مباحثه برنده شوید.

هر پیروزی زود گذری را که فکر میکنید از راه مباحثه به دست آورده اید در واقع پیروزی گرانی است بی فایده است. رنجوری  و رنجشی را که ایجاد میکند قویتر و طولانی از تغییر عقیده است. جلب موافقت دیگران از راه اعمالتان بدون بیان کلمه ای  بسیار موثر تر است. عمل کنید. توضیح ندهید.

این مطلب را هم ببینید
15 کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای پیشرفت در زندگی

قانون ۱۰ از افراد ناراضی و بد شناس بپرهیزید.

شما ممکن است از بینوایی دیگری بمیرید حالتهای عاطفی به همان اندازه بیماریها مسری هستند. ممکن است احساس کنیدکه دارید به کسی که غرق میشود یاری می دهید اما فقط بد بختی خود را سرعت می بخشید

بدبختها گاهی وقتها بدبختی  را به خانه خود دعوت میکنند. آنها همچنین بدبختی را به خانه شما می آورند به جای آن با افراد خوشحال و خوشبخت

قانون ۱۱- دیگران را وابسته به خود نگه دارید.

برای اینکه استقلال خود را حفظ کنید باید همیشه مورد نیاز و خواستنی باشید. هر چه بیشتر به شما متکی باشند. آزادی  بیشتری خواهید داشت کاری کنید که مردم برای خشنودی و کامیابی خود به شما وابسته شوند و شما چیزی ندارید که از آن بیم داشته باشید. هرگز آن اندازه به آنها نیاموزید که بدون شما امورشان بگذرد.

قانون ۱۲ از سخاوت و درستکاری انتخابی استفاده کنید تا قربانی خود را خلع سلاح کنید.

یک حرکت درست و صادقانه دهها حرکت نادرست را می پوشاند حرکتها و اداهای صمیمانه و حاکی از درستی و سخاوت سپر  حتی بدگمان ترین اشخاص را می اندازد. همین که درستکاری شما رخنه ای در زره آنان ایجاد کرد می توانید به اراده ی خود آنها را اغفال و آنها را زیر و بالا کنید. یک هدیه بجا یک اسب تروا همین منظور را برآورده می سازد.

قانون ۱۳ وقتی تقاضای کمک دارید، درخواست خود را به اتکا نفع دیگران مطرح کنید نه به اتکای شفقت و حق شناسی آنان

اگر برای کمک نیاز داشتید به هم پیمانی روی آورید به خودتان زحمت ندهید تا کردارهای خوب و دستیاریهایتان در گذشته را یادآوری کنید. زیرا او راهی برای نادیده گرفتن آنها خواهد یافت.

در عوض در تقاضایتان از او با در اتحادتان با او چیزی بخواهید که به نفع او باشد و بی اندازه بر آن تاکید کنید. او زمانی که ببیند چیزی عایدش میشود. با حرارت پاسخ خواهد

قانون۱۴ همچون یک دوست تظاهر کنید مانند یک جاسوس عمل کنید.

دانستن درباره رقیبان بسیار حائز اهمیت است. از جاسوسان استفاده کنید تا اطلاعات با ارزشی را گرد آوری کنند تا شما را یک گام جلو نگه دارند و بهتر از آن خودتان نقش یک جاسوس را بازی کنید.

در رو در روییهای اجتماعی سیاسی، یاد بگیرید تفحص کنید. پرسشهای غیر مستقیم بپرسید تا مردم را به آشکارسازی ضعفها و نیاتشان و ادارید. هیچ موقعیتی نیست که فرصتی برای جاسوسی هنرمندانه فراهم نکند.

48 قانون قدرت: قانون ۱۵ دشمنتان را کاملا خرد کنید.

همه رهبران بزرگ از زمان موسی می دانسته اند که دشمن ترسیده را باید کاملا له کرد. آنها گاهی وقتها این واقعیت را به شیوه ای دردناک آموخته اند

اگر ذغال نیم سوخته ای افروخته گذاشته شود، هر اندازه کم نور بسوزد، سرانجام آتشی زبانه خواهد کشید توقف در بین راه بیشتر از نابودی کامل خسارت بر جای میگذارد: دشمن بهبود خواهد یافت و درصدد تلافی برخواهد آمد. او را خرد کنید نه فقط از لحاظ جسمانی بلکه از لحاظ روحی

قانون ۱۶ برای افزایش احترام خود، کمتر در دسترس باشید و گاهی غیبت کنید.

تیراژ زیاد موجب پایین رفتن بها میشود. هر اندازه بیشتر دیده شوید یا درباره تان بشنوند عادی تر به نظر می آیید.

اگر در گروهی استقرار یافته اید دوری از آن موجب میشود بیشتر درباره شما صحبت کنند حتی بیشتر تحسینتان کنند. باید یاد بگیرید که چه هنگام غایب شوید با کمیاب شدن ارزشتان را بالا برید.

قانون ۱۷ دیگران را در وحشت موقت نگه دارید جوی از پیش بینی ناپذیری ایجاد کنید.

افراد انسانی موجوداتی هستند با نیازی سیری ناپذیر برای دیدن چیزی آشنا در اعمال دیگران پیش بینی پذیری شما به آنها احساسی از کنترل میدهد ورق را برگردانید به عمد غیر قابل پیش بینی شوید

رفتاری که به نظر آید دارای هدف یا ثباتی نیست، دیگران را از تعادل خارج میکند و آنان در تلاش برای تبیین اقدامهای شما خودشان را از پا می اندازند. این راهبرد، در صورتیکه به شدت بگراید میتواند موجب ارعاب و وحشت شود.

قانون ۱۸ برای حفاظت از خود به قلعه پناه نبرید، انزوا خطرناک است.

دنیا خطرناک است و دشمنان همه جا پراکنده هستند هر کسی باید مراقب خودش باشد. به نظر می رسد که یک قلعه امن ترین جا باشد.

اما انزوا بجای اینکه شما را از خطر مصون سازد شما را در معرض خطرهای بیشتر قرار می دهد انزوا شما را از اطلاعات با ارزش دور می سازد و شما را هدفی آسان می کند. بهتر است با دیگران بیامیزید و متحد پیدا کنید، جمعیت همچون سپری شما را از دشمنان محافظت می کند.

قانون ۱۹ بدانید طرف شما چه کسی است، فرد دیگری را به اشتباه عصبانی نکنید.

در دنیا گونه های متفاوتی از مردم وجود دارند و شما هرگز نمی توانید فرض را بر این بگیرید که همه به شیوه ای یکسان به راهبردهای شما پاسخ خواهند داد اگر مردمانی را اغفال کنید یا با آنها بد تا کنید تا آخر عمر در تلاش برای انتقام گیری سپری خواهند کرد.

آنها گرگهایی در لباس میش هستند. بنابراین مخالفان با قربانیان خود را به دقت انتخاب کنید هرگز شخص اشتباهی را اغفال یا به او حمله نکنید.

کتاب 48 قانون قدرت از بهترین کتاب های روانشناسی
کتاب 48 قانون قدرت

قانون ۲۰ درباره هیچ کس قاطعانه نظر ندهید و تعهد نسپارید.

فقط یک نادان با شتاب جهت گیری میکند خود را به هیچ جهتی با هدفی مگر خودتان متعهد نکنید. با استقلال خود. ارباب دیگران می شوید با سرگرم کردن مردم با یکدیگر آنها را وادار کنید تا شما را دنبال کنند.

قانون ۲۱ برای گیر انداختن یک احمق بایستی احمق به نظر آیید.

هیچ کس دوست ندارد احساس کند که احمق تر از کس دیگری است. بنابراین مصلحت در آنست که در قربانیانتان این احساس را برانگیزید که هوشمند هستند نه فقط هوشمند هستند، بلکه زرنگتر از شما هستند.

آنها همین که به این امر متقاعد شدن هرگز ظنین نمی شوند که ممکن است شما انگیزه هایی پنهانی در سر داشته باشید.

قانون ۲۲ از شیوه تسلیم استفاده کنید و ضعف را به قوت تبدیل کنید.

برای افتخار نجنگید بجای آن تسلیم شوید تسلیم به شما فرصت می دهد تا بهینه شوید فرصت میدهد تا فاتح را بیازارید و به خشم آورید فرصت میدهد تا افول قدرتش را انتظار بکشید نگذارید جنگیدن و شکست دادن شما او را خشنود کند اول تسلیم شوید با برگرداندن طرف دیگر صورتتان او را مغشوش و آتشی کنید تسلیم را مبدل به ابزار قدرت کنید.

48 قانون قدرت :قانون ۲۳ نیروها و توان خود را متمرکز کنید.

نیروها و توان خود را با متمرکز کردن در قویترین نقطه آن ذخیره کنید با یافتن معدنی سرشار و کاوش عمیق آن بیشتر از  نقل مکان از معدن کم ژرفای دیگر صرفه می برید. شدت همیشه وسعت را شکست می دهد. هنگامی که برای بالا کشاندن خودتان در پی یافتن منابع قدرت هستید یک حامی کلیدی پیدا کنید. گاوی که مدتهای مدید شیرتان بدهید.

قانون ۲۴ قوانین دربار را بیاموزید و چون یک درباری رفتار کنید.

یک درباری کامل در دنیایی پیشرفت میکند که در آن همه چیز پیرامون تردستی سیاسی و قدرت می چرخد. او بر هنر بیراهه روی ( دغل بازی چیره شده است. چاپلوسی میکند تسلیم برترها میشود و قدرت را به مطبوع ترین و مزورانه ترین شیوه تسلیم دیگران میکند. قوانین درباری را بیاموزید و به کار ببرید و متوجه خواهید شد که هیچ محدودیتی برای شما در دربار وجود نخواهد داشت.

قانون 25 تا 48 را از کتاب 4 قانون قدرت را بشنوید

48 قانون قدرت: قانون ۲۵ خودتان را باز آفرینی کنید.

نقشهایی را که جامعه بر شما غالب میکند نپذیرید. با جعل هویتی جدید خودتان را باز آفرینی کنید. هویتی که جلب توجه می کند و هرگز مستمعین را خسته نمی کند.

ارباب تصور خود باشید نه اینکه بگذارید دیگران آنرا برای شما تعریف کنند. تمهیداتی نمایشی وارد اعمال و ژستهای عمومی خود کنید قدرتتان افزون خواهد شد و شخصیتتان طولانی تر از حیاتتان به نظر خواهد آمد.

48 قانون قدرت: قانون ۲۶ دستهایتان را پاک نگه دارید.

باید نمونه کاملی از نجابت و رفتار خوب و لیاقت باشید. دستهایتان هرگز نباید توسط اشتباهها و کردارهای کریه لکه دار شوند.

با قربانی کردن دیگران و استفاده از ساده لوحی آنان و برای پنهان کردن دخالتهایتان ظاهری بی عیب حفظ کنید.

قانون ۲۷ با استفاده از نیازهای مردم پیروانی سر براه خلق کنید.

مرمان را میلی وافر است که به چیزی اعتقاد داشته باشند با ارائه چنین آرمانی به آنان و اعتقادی که دنبال کنند، نقطه مرکزی چنین میلی شوید عبارتهایتان را مبهم اما پر از نوید کنید برحرارت و دلگرمی بیش از منطق و تفکر روشن تاکید ورزید به مریدان جدید خود آیینهای ارایه دهید تا اجرا کنند. از آنها بخواهید که به خاطر شما فداکاری کنند. در نبود مذهب سازمان یافته و هدفهای عالی نظام اعتقادی جدید شما قدرتی ناگفتنی برایتان به ارمغان خواهد آورد.

قانون ۲۸ با تهور وارد عمل شوید.

اگر از جریان عملی نامطمئن هستید به آن مبادرت نورزید تردیدها و امتناعهای شما اثری نامطلوب بر جا می گذارند. بزدلی خطرناک است. همان بهتر که با بی باکی وارد عمل شوید. هر گونه اشتباهی که به سبب تهور مرتکب شوید به سهولت با تهوری بیشتر جبران می شود. همه بی باکی را تحسین می کنند. هیچ کس برای یک ترسو احترامی قابل نیست.

قانون ۲۹ به گونه ای برنامه ریزی کنید که همه ی مسیر را تا آخر بروید.

پایان همه چیز است. همه مسیر را برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید و همه عواقب ممکن موانع و چرخش اقبال را که ممکن است تلاش سخت شما را وارونه کند و افتخار را به دیگران واگذارد در نظر بگیرید با طرحریزی برای رسیدن به انتها ، شرایط نخواهند توانست شما را در هم شکنند و خواهید دانست که چه هنگام توقف کنید. اقبال را به نرمی هدایت کنید و یا آینده نگری، آینده را رقم بزنید.

قانون ۳۰ کاری کنید که موفقیتهای شما عاری از تلاش به نظر آیند.

اعمال شما باید طبیعی به نظر آیند و براحتی اجرا شوند. همه زحمات و ممارستهایی که به خرج می دهید، همچنین همه حیله های زیرکانه ای که به کار می برید باید پنهان باشند. هنگامی که عمل می کنید بی تلاش عمل کنید، چنانکه گوئی می توانید خیلی بیش از این عمل کنید از آشکار کردن سخت کوشی خود بپرهیزید این کار فقط سوال انگیز می شود. حیله های خود را به هیچ کس نیاموزید مبادا علیه خودتان بکار گیرند.

این مطلب را هم ببینید
معرفی بهترین کتاب‌ برای زنان

قانون ۳۱ اختیارها ( انتخابها ) را کنترل کنید دیگران را وادار کنید با کارت شما بازی کنند.

بهترین حیله ها آنهایی هستند که بنظر می آید به شخص مقابل حق انتخاب میدهند. قربانیان شما احساس می کنند که همه چیز را در کنترل دارند. اما در واقع عروسکهای شما هستند. به مردم انتخابهایی را ارائه کنید که هر کدام را برگزینند مطلوب شما حاصل شود. آنها را مجبور کنید که بین دو بد کمتر بد را انتخاب کنند که البته هر کدام منظور شما را برآورده می سازد. آنها را بر شاخهای تیز یک دو راهی بغرنج سوار کنید به هر سو که رو می آورند شاخ در بدنشان فرو می رود.

48 قانون قدرت: قانون ۳۲ خیالیافی مردم را تحریک کنید.

مردم اغلب از حقیقت قرار میکنند زیرا کریه و نامطبوع است. هرگز به حقیقت و واقعیت متوسل نشوید مگر اینکه برای خشم ناشی از رفع توهم در دیگران آماده باشید. زندگی آنچنان سخت و اندوهگین است که مردمانی که بتوانند افسانه پردازی کنند یا خیالبافی دیگران را برانگیزند مانند آبادی در کوبرند همه گرد آنها ازدحام میکنند در بهره گیری از خیالبافی توده ها قدرت زیادی نهفته است.

48 قانون قدرت: قانون ۳۳ رگ خواب هر کسی را پیدا کنید.

هر کسی دارای نقطه ضعفی ، سوراخی در دیوار قلعه است. این ضعف معمولا احساس ناامنی نیاز با عاطفه ی کنترل ناپذیر است. همچنین میتواند عیش محرمانه ی کوچکی باشد. هر چه باشد همین که یافت شد نقطه ضعفی است که می توانید به نفع خودتان از آن استفاده کنید.

قانون ۳۴ به سبک ویژه خودتان ملوکانه باشید مانند یک سلطان رفتار کنید تا مانند یک سلطان با شما رفتارشود.

شیوه ای که عمل میکنید اغلب تعیین میکند چگونه با شما رفتار شود. عوامانه و عادی ظاهر شدن در دراز مدت موجب می شود که مردم به شما بی احترامی کنند. یک سلطان به خودش احترام میگذارد و همین احساس را در دیگران بر می انگیزد. با عمل شاهوار و اعتماد به قدرت خودتان خود را همچون کسی می سازید که به نظر می آید مقدر شده اید تاج شاهی برسر گذارید.

48 قانون قدرت: قانون ۳۵ برهنر وقت مسلط شوید.

هرگز کاری نکنید که شتابزده در نظر آیید عجله نبود کنترل بر خودتان و بر تنظیم وقتتان را برملا می کند. همواره شکیبا به نظر آیید. انگار که می دانید که سر انجام همه چیز بر وفق مرادتان خواهد بود. کارآگاه لحظه ی درست باشید. روح زمان را استشمام کنید روندی که شما را بر قدرت سوار میکند. بیاموزید هنگامی که هنوز زمان مناسب پیش روی فرا نرسیده است. عقب نشینی کنید و هنگامی که زمان بهره برداری فرا میرسد به شدت ضربه وارد کنید.

قانون ۳۶ چیزهایی را که نمی توانید بدست آورید تحقیر کنید نادیده گرفتن آنها بهترین انتقام گیری است.

هر چه به دشمن بیشتر توجه کنید، او را نیرومندتر می سازید و یک اشتباه کوچک هنگامی که تلاش می کنید آن را راست و ریس کنید. اغلب بدتر و نمایانتر میشود. گاهی وقتها بهتر است که امور را به حال خود گذارید. اگر چیزی وجود دارد که نمی توانید به دست آورید نشان دهید که آنرا حقیر می دانید هر چه کمتر علاقه نشان دهید برتر به نظر خواهد آمد.

48 قانون قدرت: قانون ۳۷ صحنه های نمایشی تحمیلی خلق کنید.

منظر گیرا و ژستهای نمادی باوقار ، هاله ای از قدرت خلق میکنند همه کس به آنها پاسخ میدهد . بنابراین، برای کسانی که اطرافتان هستند صحنه های نمایشی مملو از نمادهای بصری و مشعشع فراهم سازید به گونه ای که حضور شما را برجسته کنند. با حضورهای خیره کننده کسی متوجه نخواهد شد واقعا چه دارید می کنید.

قانون ۳۸ آن گونه که خود دوست دارید بیندیشید اما مانند دیگران رفتار کنید.

چنانچه بخواهید نشان دهید برخلاف جریان آب شنا می کنید و یا با ایده های غیر قراردادی و شیوه های غیر معمول خودنمایی کنید مردم فکر خواهند کرد که می خواهید جلب توجه و آنها را تحقیر کنید آنها راهی پیدا خواهند کرد تا به سبب احساس حقارتی که در آنها ایجاد کرده اید مجازاتتان کنند. بهتر است آمیزش کنید و بر خوردهای عادی را ادامه دهید. اصالت خودتان را فقط با دوستان بردبار و کسانی در میان گذارید که مطمئنا بی همتایی شما را ارج می نهند.

قانون ۳۹ آب را گل آلود کنید تا بتوانید ماهی بگیرید.

خشم و هیجان راهبردی مخرب هستند. همیشه باید آرام و عینی بمانید. اما اگر بتوانید دشمنان را عصبانی کنید. در حالی که خودتان آرام هستید برتری قاطعی به دست می آورید توازن دشمنانتان را بهم بزنید. در خود بینی آنها رخنه کنید تا از راه ان بتوانید آنها را به چرند گویی و ادارید در حالی که سرنخ در دست شماست.

48 قانون قدرت: قانون ۴۰ هیج چیز رایگانی را نپذیرید.

آنچه که رایگان داده می شود خطرناک است چیز رایگان معمولا در برگیرنده ی حیله ای با التزامی پنهانی است. چیز ارزشمند ارزش دارد بهای آنرا بپردازند. با خرج کردن به شیوه ی دلخواهتان از احساس دین نمک شناسی، گناه و قریب پاک می مانید. همچنین اغلب عاقلانه است که بهای کامل را بپردازید پرداخت ناقص هیچ فضیلتی ندارد با پول خود خرج کنید و بگذارید انتشار باید زیرا مزد تمام بدون منت نشانه و جذب کننده ی قدرت است.

قانون ۴۱ از فرو کردن پا در کفش مردان بزرگ پرهیز کنید.

آنچه در آغاز رخ می دهد همیشه اصیل تر و بهتر به نظر می آید تا آنچه که بعد از آن رخ میدهد. اگر بر مرد بزرگی تفوق یابید یا والدینی مشهور دارید باید بتوانید دو برابر موفقیتهای آنان از عهده برآیید تا آنان را تحت الشعاع قرار دهید. در سایه ی أنها گم نشوید و در گذشته ای که حاصل تلاش خودتان نیست فرو نروید با تغییر دادن جریان وقایع نام و هویت خودتان را برقرار سازید. پدر مغرور را سلاخی کنید میراث او را بی منزلت سازید و با درخشیدن در شیوه ی ویژه ی خود کسب قدرت کنید.

قانون ۴۲ به چوپان ضربه بزنید رمه پراکنده خواهد شد.

مشکل را اغلب می توان در یک فرد قوی مردی محرک متکبری پشت پرده مسموم کننده نیتی خوش ردیابی کرد. اگر به چنین مردی میدان عمل بدهید دیگران تسلیم نفوذ او خواهند شد. منتظر نمایید مسایلی را که ایجاد می کند ، تکثیر شوند. سعی نکنید با او مذاکره کنید او را نمی توان خرید نفوذ او را با منزوی کردن با تبعید کردن خنثی کنید. به سرچشمه مشکل ضربه بزنید رمه پراکنده خواهد شد.

48 قانون قدرت: قانون 43 بر قلبها و اذهان دیگران نفوذ کنید.

تهدید موجب واکنشی میشود که سر انجام بر علیه شما عمل خواهد کرد. باید دیگران را اغوا کنید تا بخواهند در جهنی که شما تعیین میکنید حرکت کنند کسی را که اغوا کرده اید پیاده شطرنج و فادار شما خواهد شد و شیوه اغوا کردن این است. که روی نقاط ضعف و روانشناسی های او اثر بگذارید. مقاومت آنها را با اثر گذاری روی عواطف آنها آنچه که برایشان عزیز است و آنچه که از آن واهمه دارند نرم کنید. اگر قلبها و اذهان دیگران را نادیده بگیرید از شما متنفر می شوند.

قانون 44 به کمک اثر آیینه، دیگران را خلع سلاح و خشمگین کنید.

آیینه واقعیت را منعکس میکند. اما ابزاری برای قریب است. هنگامی که آیینه دشمنانتان میشوید و کاملا همان را می کنید که آنها می کنند. آنها نمی توانند از راهبرد شما سر در بیاورند. اثر آیینه آنها را دست می اندازد و تحقیر می کند. و آنها را وا می دارد که بیش واکنشی نشان دهند. با نگهداری آیینه ای در برابر روانشان آنها را با این توهم اغوا می کنید که در ارزشهای آنان سهیم هستید. با نگهداری آیینه روبروی اعمالشان به آنها درس می دهید. اندک کسانی می توانند در برابر قدرت اثر آیینه پایداری کنند.

قانون 45 نیاز به تغییر را موعظه کنید اما هرگز دست به اصلاحات ناگهانی نزنید.

همه به گونه ای انتزاعی نیاز به تغییر را می فهمند اما در سطح روزانه مخلوع عادت هستند. نوآوری افراطی شوک آور است و  به سرکشی خواهد انجامید اگر در موقعیت قدرت تازه هستید یا بیگانه ای هستید که تلاش میکند پایه ی قدرتی برای خود دست و با کند نشان دهید که شیوه ی کهنه انجام چیزها را محترم می شمرید. اگر تغییر ضرورت دارد آنرا به گونه ای  انجام دهید که بهبودی آرامی نسبت به گذشته احساس شود.

48 قانون قدرت: قانون 46 هرگز بیش از اندازه کامل به نظر نیایید.

بهتر از دیگران به نظر رسیدن همیشه خطرناک است. اما از همه خطرناک تر این است که به نظر آید هیچ گونه قصور یا ضعفی  ندارید. حسادت دشمنان خاموش خلق میکند. عاقلانه است که گاهگاهی نقصهایی را نشان دهید و به فسادهای بی ضرر  اقرار کنید تا حساسیت دیگرا را منحرف کنید و انسانی تر و دست یافتنی تر به نظر آیید. فقط خدایان و مردگان می توانند  رخصت داشته و کامل به نظر آیند.

قانون ۴۷ از مرزی که به عنوان هدف برگزیده اید فراتر نروید در پیروزی یاد بگیرید که چه وقت توقف کنید.

لحظه ی پیروزی اغلب لحظه مخاطره است. در گرماگرم پیروزی ، خود بینی و بیش اعتمادی ممکن است شما را فراتر از  هدفی که برای خود تعیین کرده اید هل دهد و دشمنان بیشتری از آنچه شکست داده اید بتراشد. نگذارید موفقیت ، غرور شما را زیاد کند . هیچ چیزی جای راهبرد و طرح ریزی دقیق را نمی گیرد. راهبرد و هدفی را تعیین کنید و هنگامی که به آن رسیدید، توقف کنید.

48 قانون قدرت: قانون ۴۸ تظاهر به شکل ناپذیری کنید

با شکل گرفتن با داشتن نقشه ای نمایان خودتان را در معرض حمله قرار میدهید بجای اتخاذ شکلی که دشمنان به آن چنگ اندازند خودتان را سازگار پذیر و در بازی نگه دارید. این حقیقت را بپذیرید که هیچ چیزی مطمئن و هیچ قانونی ثابت و  استوار نیست.

بهترین راه برای حفاظت از خودتان این است که مانند آب سیال و بی شکل باشید. هرگز به ثبات و نظم پایدار  انکا نکنید. همه چیز تغییر می کند.

1 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
5,00/5
Loading...

مقالات و نقدهای مشابه

مشاهده همه

جدیدترین کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...