موسیقی زبان مشترک میان تمامی مردم جهان است و آهنگسازان، سخنرانان دنیای موسیقی هستند. مارتین بوک اسپن در کتاب 101 اثر ممتاز از بزرگان موسیقی جهان تلاش کرده است تا خوانندگان را با برترین موسیقی دانان و آهنگسازان کلاسیک آشنا نموده و این مجموعه ای ارزشمند را در اختیار تمامی هنرمندان و هنر دوستان قرار دهد تا جهانیان هیچ گاه زیباترین قطعات بی نظیر موسیقی کلاسیک و سازندگان این آهنگ های زیبا را از خاطر نبرند.

کتاب صوتی 101 اثر ممتاز از بزرگان موسیقی جهان اثر مارتین بوک اسپن

کتاب صوتی 101 اثر ممتاز از بزرگان موسیقی جهان اثر مارتین بوک اسپن

کتاب 101 اثر ممتاز از بزرگان موسیقی جهان که توسط  مارتین بوک اسپن تالیف شده است، به شرح و بررسی زندگی و آثار سی و شش موسیقی دان پرداخته است. این موسیقی دان ها که از آهنگسازان برجسته موسیقی کلاسیک هستند، اغلب از قاره اروپا انتخاب شده اند.

در کتاب صوتی 101 اثر ممتاز از بزرگان موسیقی جهان به شرح زندگی هر یک از این سی و شش تن پرداخته خواهد شد و در ادامه آثار هر آهنگساز معرفی می شود.

برخی از آهنگسازانی که داستان زندگی آنان در این کتاب صوتی شرح داده شده نیکولای ریمسکی، موریس راول، گرشوین و سرگی رخمانینف می باشند.  این کتاب هم اکنون به عنوان یک مرجه معتبر و مهم موسیقی به شمار می رود.

شنیدن کتاب صوتی 101 اثر ممتاز از بزرگان موسیقی جهان برای همه علاقه مندان به کتاب، خصوصا هنر دوستان و هواداران موسیقی کلاسیک بسیار لذت بخش خواهد بود.

زندگینامه مارتین بوک اسپین

مارتین بوک اسپن، نویسنده آمریکایی کتاب 101 اثر ممتاز از بزرگان موسیقی جهان و متولد سی ام جولای سال 1926 میلادی است. وی در شهر بوستون، در خانواده ای علاقه مند به موسیقی متولد شد و در دانشگاه هاروارد به تحصیل پرداخت.

این مطلب را هم ببینید
کتاب صوتی گفتگو با مردگان : توصیف رابطه زندگی و مرگ

او که هم اکنون یک نویسنده، مفسر و گوینده مطرح محسوب می شود، کتاب 101 اثر ممتاز بزرگان موسیقی جهان با نام انگلیسی 101 Masterpieces of Music and Their Composers را در سال 1968 میلادی منتشر نمود.

علاوه بر فعالیت نویسندگی، بوک اسپن از سال 1976 میلادی تا سال 2006 به عنوان گوینده در مجموعه “زنده از مرکز لینکلن” شبکه PBS به فعالیت مشغول بود.

علاوه بر کتاب 101 اثر ممتاز بزرگان موسیقی جهان ، از دیگر آثار این نویسنده 92 ساله می توان کتاب های آندره پروین (Andre Previn)، اتحادیه مشتریان ضبط های کلاسیک را بررسی می کنند و زوبین مهتا (Zubin Mehta) را نام برد.