کتاب صوتی فوائد گیاهخواری خوانشی است از کتابی به همین نام اثر صادق هدایت

کتاب صوتی فوائد گیاهخواری صادق هدایت به دلایل برتری گیاهخواری از نظر اخلاقی پرداخته  و مبانی علمی و زیست محیطی گیاهخواری را توضیح میدهد. هدایت  در کتاب صوتی فوائد گیاهخواری به ذکر نمونه های تاریخی گیاهخواری می‌پردازد.

صادق هدایت در  بخشی از کتاب صوتی فوائد گیاهخواری شیوه وحشتناک کشت و کشتار حیوانات در جهان مدرن برای تامین مواد غذایی انسان های گوشتخوار تشریح کرده که چنین شیوه هایی بیانگر اوج وقاحت عادت غذایی گوشتخواری در جهان امروز است.

زنده‌ یاد صادق هدایت که در نخستین روز‌های جوانی‌اش در جریان سفر به اروپا شیوه غذایی گیاهخواری را در پیش گرفته  و بر همین اساس در سن 25 سالگی  کتاب فوائد گیاهخواری را به مردم فارسی زبان هدیه کرد.

صادق هدایت خود از همان زمان  گیاهخوار شده و به شدت از خوردن گوشت پرهیز می‌کرد و همیشه در بین دوستانش برای دفاع از این روش زندگی این جمله را می‌گفته است “من این لاشه ها و مردارهای رو به متلاشی شدن را نمی خورم.” او تا پایان عمر گیاهخوار باقی‌ماند.

بزرگ علوی نویسنده هم عصر و دوست هدایت در این باره می‌نویسد: «یک بار دیدم که در کافه لاله‌زار یک نان گوشتی را که به زبان روسی بولکی می‌گفتند، به این قصد که لای آن شیرینی است، گاز زد و ناگهان چشم‌هایش سرخ شد، عرق به پیشانی‌اش نشست و داشت قی می‌کرد که دستمالی از جیبش بیرون آورد و لقمه نجویده را در آن تف کرد.»

به کاربران عزیز سایت سلام صدا اکیدا توصیه میگردد این کتاب صوتی را دریافت کنید تا با برهان هایی مبنی بر اینکه انسان ذاتاً یک موجود گیاهخوار است آشنا شوید

البته در پایان تصمیم با شماست که همانند بزرگانی مثل بودا،سقراط، فیثاغورث،ماهاتما گاندی ،آلبرت اینشتین، ، لئوناردو داوینچی، صادق هدایت و  هزاران انسان گمنام دیگر گیاهخوار شوید و یا شیوه غذایی کنونی خود را ادامه دهید.

البته دوستانی که هم اکنون گیاهخوار هستید یا به گیاهخواری اعتقاد دارید حتماً کتاب صوتی فوائد گیاهخواری را دانلود کرده و بشنوید چرا که در این کتاب جزئیات و ریزه کاری‌های که لازمه‌ی گیاهخواری است را  خواهید آموخت.

دانلود کتاب صوتی فوائد گیاهخواری صادق هدایت