کتاب جهان درپوست گردو نوشته استیون هاوکینگ Stephen Hawking

هاوکینگ یکی از پر نفوذترین اندیشمندان زمان بود که امروز 14 مارس 2018 (23 اسفند 96) در سن 76 سالگی درگذشت.

کتاب جهان درپوست گردو The Universe in a Nutshell دنباله کتاب تاریخچه زمان A Brief History of Time است به همراه آخرین نظرات استیون هاوکینگ درباره سیاه چاله ها ، به انضمام مصاحبه لاری کینگ با پرفسور بزرگ هاوکینگ

این کتاب برنده ی جایزه  اونتیس به عنوان بهترین کتاب علمی شده است.

اندیشه ورزی های ماجراجویانه او و شیوه شوخ طبعانه ای که برای بازگویی اندیشه هایش به کار می گیرد ، نام او را پر آوازه ساخته است.

کتاب  تاریخچه زمان که درچندین میلیون نسخه به فروش رسیده ، چشم اندازی دلربا از فیزیک نظری برای خوانندگان در سراسر جهان فراهم آورد.

اینک درکتابی تازه و پر از تصویر و نمودار ، هاوکینگ به مهمترین رویدادهایی که پس از کتاب تاریخچه زمان رخ داده است ، می پردازد.او مارا به پیشروترین بخش های فیزیک نظری می برد.

جایی که واقعیت اغلب از تخیل شگفت آور است و به زبانی ساده اصولی را که بر جهان می رانند بازگو می کند.

پرفسور هاوکینگ ، همچون بسیاری از دانشمندان دیگر در جامعه علمی بین المللی ، در طلب جام جم دانش ، یعنی نظریه “فریبای همه چیز که در دل کیهان نهانست” می باشد.

در کتاب جهان درپوست گردو او راهنمای ماست در سفری اکتشافی برای گشودن راز های جهان ، از ابرگرانش تا ابر تقارن ، از نظریه کوانتومی تا نظریه ام (M Theory)

جهان درپوست گردو,استیون هاوکینگ
کتاب جهان درپوست گردو

از هالو گرافی تا دوگانگی در کتاب جهان درپوست گردو استیون هاوکینگ

در این پر هیجان ترین ماجراجویی ذهنی ، او در پی بهم آمیختن نظریه نسبیت عام انیشتین و اندیشه تاریخهای چندگانه ریچارد فینمن و فراهم آوردن نظریه ایست یکپارچه که هرآنچه را درجهان روی می دهد ، توصیف کند.

این مطلب را هم ببینید
زندگی و آثار عطار نیشابوری

او ما را به مرزهای بکر و دست نخورده دانش می برد.شاید درآنجا نظریه ابر ریسمانی و P-branes فرجامین کلید گشودن این چیستان و معما باشد.

خواندن کتاب جهان در پوست گردو برای همه کسانی که می خواهند جهانی را که درآن می زیند. بشناسند ، ضروری است.

کتاب صوتی جهان درپوست گردو را میتوانید از سایت سلام صدا دانلود کنید.

 این کتاب صوتی را در کانال تلگرام سلام صدا بشنوید