کتاب صوتی جشن های ایرانی برگرفته از کتاب جشن های ایرانی اثری ارشمند از زنده یاد دکتر پرویز رجبی است که توسط تیم حرفه ای” سلام صدا” تهیه و خوانش شده است.

دکتر پرویز رجبی، تاریخ دان، مترجم، منتقد اجتماعی و نویسنده معاصر، با تدوین کتاب جشن های ایرانی میراث فرهنگی گذشتگان و ارزش های این مرز و بوم کهن را به بهترین شکلی محفوظ نگاه داشته است.

موضوع کتاب بررسی سوابق جشن و سرور در ایران باستان می باشد.

کتاب صوتی جشن های ایرانی

پرویز رجبی نویسنده کتاب صوتی جشن های ایرانی

پرویز رجبی به سال 1318در روستایی از توابع قوچان به دنیا آمد. دوران کودکی را در روستای پدری در جایی بین میانه و زنجان سپری کرد و پس از اخذ دیپلم به تهران آمد. وی در سال 1342 برای ادامه تحصیل راهی آلمان شد و زندگی پر فراز و نشیبی را گذراند. در سال 1373 ریاست بخش ایران شناسی را در دایره المعارف بزرگ اسلامی به عهده گرفت.

برخی از آثار تالیفی دکتر پرویز رجبی عبارتند از: کتاب جشن های ایرانی ، هزاره های گمشده، تاریخ خط میخی فارسی باستان، سده های گمشده و ….که همگی در زمینه تاریخ و ایرانشناسی می باشد. کتاب صوتی جشن های ایرانی روخوانی حرفه ای از آثار این نویسنده صاحب نام ایرانی است.

کتاب صوتی جشن های ایرانی

کتاب صوتی جشن های ایرانی یک پادکست صوتی است که به طور کامل از متن اصلی کتاب تهیه شده است. موضوع کتاب صوتی جشن های ایرانی به طور مشخص، گاهشماری ایرانی ، شرح آیین ها و مراسم دوران کهن ایران است. نویسنده در تدوین اثر تاریخی جشن های ایرانی از منابع متعدد تاریخی استفاده کرده و با ذکر اشعاری از متون کهن فارسی در ارتباط با آیین های ایرانی، مطالعه کتاب را شیرین تر کرده است.

این مطلب را هم ببینید
آریل دورفمان خالق رمان ناپدید شدگان

آنچه در کتاب صوتی جشن های ایرانی می شنوید عبارت از سابقه جشن های به جا مانده از دوران کهن ایران می باشد. جشن های نوروز، نوسرد، جشن تیرگان و آب پاشان، مهرگان، جشن سده، سوری ، یلدا، جشن کوسه برنشین، پنجه و ….در کتاب جشن های ایرانی تالیف دکتر پرویز رجبی مورد بررسی و ریشه یابی قرار گرفته است. مطالعه این کتاب ارزشمند را به همه علاقه مندان به فرهنگ غنی ایرانی پیشنهاد می کنیم.

جهت بهره برداری از این اثر ارزشمند هم اکنون نسخه کتاب صوتی جشن های ایرانی از طریق سایت سلام صدا قابل دریافت می باشد. کتاب صوتی تاریخی جشن های ایرانی با حجم کم و کیفیت عالی برای اولین بار در این مجموعه ارائه شده است. یادآوری می شود این فایل برای گروه سنی بزرگسال سنخیت بیشتری دارد.