کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران توسط شرق شناس و ایران شناس معروف، ریچارد نیلسون فرای نوشته شده است. ریچارد نیلسون فرای (Richard Nelson Frye) در ژانویه1920 زاده شد. این مستشرق برجسته آمریکایی با پایه گذاری ” مرکز مطالعات خاور میانه” در دانشگاه هاروارد، نقش موثری در شناسایی تاریخ ایران زمین به جهانیان داشته است. کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران توسط تیم حرفه ای ” سلام صدا” روخوانی شده و مجوزهای نشر الکترونیکی را کسب کرده است.

کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران, ریچارد نیلسون, تاریخ باستانی ایران

نویسنده کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران

تاریخ باستانی ایران نوشته ریچارد نیلسون آمریکایی است. او به چندین زبان زنده دنیا تسلط داشت که از آن میان می توان به زبان های عربی، آلمانی، روسی، فرانسوی، ترکی، پشتو، ازبکی و فارسی اشاره کرد. میزان عشق و علاقه ریچارد نیلسون به تاریخ ایران بسیار زیاد است و نتیجه تحقیقات وی در یک کتاب ارزشمند نگارش شده است.

کتاب صوتی تاریخی تاریخ باستانی ایران حاصل 70 سال پژوهش و تحقیق نویسنده درباره تاریخ و فرهنگ ایران زمین است. وی در 94 سالگی دارفانی را وداع گفت با این وصیت که در حاشیه زاینده رود به خاک سپرده شود. هر چند این امر هرگز محقق نشد ولی میزان عشق و علاقه نویسنده کتاب تاریخ باستانی ایران را به خوبی گوشزد می کند.

کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران

این کتاب در دسته کتاب های عمومی-تاریخی قرار دارد و مناسب همه گروه های سنی است. این کتاب در 8 فصل تنظیم شده که تاریخ ایران را پیش از اسلام تا زمان اسلام بررسی می کند.

در ابتدای کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران به بافت جغرافیایی منطقه پرداخته شده و سراسر منطقه و آسیای میانه مورد کاوش قرار گرفته است.سپس اوضاع منطقه به لحاظ جمعیت شناسی بررسی شده که شامل فلات ایران است.

این مطلب را هم ببینید
کتاب صوتی دلباختگان‌ : سرگذشت روبرت شومان و کلارا

دیگر فصل کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران اختصاص به تاریخ فلات و آسیای میانه پیش از آمدن ایرانیان دارد که در آن از شواهد اوستایی و باستان شناسی مدد گرفته شده. مخاطب با مادها و اسکیت‌ها و فرمانروایان مشرق بیشتر آشنا شده و امپراطوری های به جا مانده از مادها را تجسم می کند.

این یک کتاب تاریخی است که شکوه ایران باستان و امپراطوری هخامنشیان را از دوران کوروش کبیر، کمبوجیه به همراه کشور گشایی ها روایت می کند. روایاتی جالب ار اسکندر بزرگ، سلوکیان و رویدادهای پس از مرگ اسکندر گرفته تا روایاتی از یونانی، باختریان، سکاییان و پارتیان همگی را در کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران می شنویم.

تیم حرفه ای سایت سلام صدا این کتاب ارزشمند را به صورت حرفه ای خوانش کرده است. لینک دانلود کتاب صوتی تاریخ باستانی ایران ، پس از کسب مجوزهای نشر الکترونیکی بر روی وب سایت قرار گرفته است.