کتاب صوتی از زبان داریوش : تاریخ مکتوب فرمان روایی داریوش هخامنشی

علاقه مندی
ارسال به...
4 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,75/5
Loading...
کتاب صوتی از زبان داریوش, هاید ماری کخ
سلام صدا 5502بازدید 3 فروردین 1398 بدون دیدگاه مشاهده محصول

آگاهی از گذشته و تاریخ هر کشوری، وظیفه مردمان آن کشور است. مخصوصا بر ما ایرانیان که دارای تمدنی چندین هزارساله و فرهنگی بسیار غنی هستیم و می توانیم با افتخار از عدل و درایت حاکمان ایران باستان، نظیر کوروش و داریوش هخامنشی یاد کنیم، واجب است که تا حد ممکن از شیوه زندگی مردم، نحوه حکومت و اداره کشور و آموزه های تاریخی کشور خود آگاهی کسب کنیم و حداکثر استفاده را از این آموخته ها ببریم. کتاب صوتی از زبان داریوش نوشته هاید ماری کخ، منبعی معتبر و غنی در مورد حکومت داریوش هخامنشی است.

کتاب صوتی از زبان داریوش, هاید ماری کخ

کتاب از زبان داریوش اطلاعات وسیعی از سال های 494 تا 509 پس از میلاد مسیح، مصادف با دوران فرمان روایی داریوش از سلسله بزرگ هخامنشیان در ایران باستان را در اختیار مخاطبین قرار می دهد. همچنین در بخش هایی از کتاب سخنانی از این پادشاه بزرگ نقل شده است.

درباره کتاب صوتی از زبان داریوش

هاید ماری کخ نویسنده کتاب صوتی از زبان داریوش
هاید ماری کخ نویسنده کتاب صوتی از زبان داریوش

پروفسور هاید ماری کخ، ایران شناس و نویسنده آلمانی کتاب از زبان داریوش این کتاب را بر اساس شواهد بدست آمده در حفاری های تخت جمشید که طی سال 1933 تا 1934 صورت گرفت، نوشته است. این کتاب هم اکنون با ترجمه پرویز رجبی در 352 صفحه به چاپ رسیده است. پرویز رجبی یکی از تاریخ دانان، ایرانشناسان، مترجمین و نویسندگان به نام عصر حاضراست. کتاب صوتی از زبان داریوش توسط سلام صدا خوانشی هنرمندانه شده است.

منبع اصلی کتاب از زبان داریوش ، لوح های گلی عیلامی هستند که در زمان حفاری تخت جمشید در دیواره های این بنا کشف شدند. باستان شناسان بر اساس اطلاعات و تاریخ بدست آمده از این لوح ها که به خط میخی نوشته شده اند، به این نتیجه رسیدند که لوح های کشف شده مربوط به سال های سیزده تا بیست و هشتم فرمان روایی داریوش هخامنشی، یکی از بزرگترین پادشاهان ایران باستان و جهان است.

این مطلب را هم ببینید
ترجمه متن کتیبه بیستون

در کتاب صوتی از زبان داریوش به طور مفصل در مورد اطلاعات موجود در این لوح های گلی پرداخته شده است. اطلاعاتی نظیر اقتصاد، فعالیت های اجتماعی، مسائل دیوانی، دستمزدها، موقعیت زنان، آیین مذهبی و فرهنگی، محیط، سبک زندگی مردم ایران در زمان حکومت داریوش هخامنشی از این لوح ها به دست آمده است.

کتاب صوتی از زبان داریوش, هاید ماری کخ
سنگ نوشته بیستون بزرگترین سنگ نوشته ی جهان

این کتاب جذاب از 10 بخش مختلف با نام های نگاه تاریخی، منابع، لوح های عیلامی تخت جمشید چه می گویند، تاسیسات و بناهای پر عظمت، از زندگی روزمره، زن در نظام شاهنشاهی ایران، ارتش، کشاورزی، دین و نگاه نهایی می باشد.

کتاب صوتی از زبان داریوش را اینجا دانلود کنید

4 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,75/5
Loading...

مقالات و نقدهای مشابه

مشاهده همه

جدیدترین کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
دیدگاه ها

دیدگاه کاربران در مورد

بهترین نویسندگان زن ایران

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...