ویژگی های ارائه تخصصی جلسه دفاع پایان نامه

علاقه مندی
ارسال به...
20 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,85/5
Loading...
ویژگی های ارائه تخصصی جلسه دفاع پایان نامه
hiword.ir 83بازدید 7 روز پیش بدون دیدگاه

ارائه حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه

ارائه حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه، نیاز به انجام پاورپوینت جلسه دفاع و آموزش سخنرانی علمی می باشد. جلسه دفاع باید همراه با آموزش های تخصصی براساس مراحل پایان نامه برگزار شود. تمامی مراحل تهیه پاورپوینت پایان نامه و همچنین اصول سخنرانی علمی در این روز باید براساس اصول علمی مشخص شده انجام گردد. در این مقاله ، به بررسی ویژگی های ارائه تخصصی جلسه دفاع پایان نامه پرداخته شده است.

https://mehrdadcivil.com/blog/wp-content/uploads/2020/12/InShot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B1%DB%B1%DB%B2%DB%B9_%DB%B0%DB%B9%DB%B4%DB%B4%DB%B1%DB%B0%DB%B2%DB%B4%DB%B6-780x470.jpg

نحوه مشخص نمودن مطالب مهم اسلایدهای پاورپوینت

اولین و مهم ترین گام برای شروع آمادگی برای جلسه دفاع، مطالبی است که باید در این جلسه ارائه گردد. مشخص نمودن مطالب اسلایدهای پاورپوینت بسیار مهم و کلیدی است. هر مطلبی نمی تواندبر روی هر اسلاید پاورپوینت قرار بگیرد. مطالب باید کوتاه و علمی و در کمترین زمان، مهم ترین مراحل انجام پایان نامه را به اساتید منتقل کنند. برای درک بهتر، دانشجو هر رشته باید اصول مختص به پژوهش علمی خود را در هر مرحله رعایت نماید. به طور نمونه، برای انجام بهترین پایان نامه مدیریت ساخت، دانشجو این رشته علاوه بر تسلط کامل بر مراحل انجام پایان نامه خود، باید با ترتیب مراحل و همچنین نحوه انجام روش تحقیق و چگونگی پیاده سازی آن، آگاه باشد. همچنین، دانش تخصصی در مورد تخصص مدیریت ساخت، برای دانشجو الزامی است . بنابراین، در ابتدا مطالب مهم پایان نامه باید انتخاب گردد و سپس چیدمان و طراحی مطالب بر روی هر اسلاید برنامه ریزی شود.

تعداد اسلایدهای پاورپوینت پایان نامه

اسلایدهای پاورپوینت باید به صورت تخصصی طراحی شوند و فقط تعداد آن ها ملاک کیفیت پاورپوینت جلسه دفاع، نخواهد بود. کیفیت اسلایدها را مطالب و چیدمان طراحی آن ها مشخص می کند. از طرفی تعداد اسلایدها بایدبراساس زمان مشخص شده در جلسه دفاع تعیین گردد و هر تعداد اسلایدی نباید برای جلسه دفاع طراحی گردد. مدیریت زمان در ارائه جلسه دفاع پایان نامه، بسیار تعیین کننده است و در صورتی که زمان مشخص شده به اتمام برسد، دانشجو باید ارائه خود را تمام کند و زمان اضافه ای معمولا برای دانشجو در نظر گرفته نمی شود.

آموزش تخصصی و حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه
روخوانی یا ارائه جلسه دفاع و تفاوت آن ها با یکدیگر

در جلسه دفاع، دانشجو باید تمامی مراحل پایان نامه را به صورت گام به گام در برابر اساتید ارائه نماید. روخوانی از مطالب و جملات قرار داده شده بر روی اسلایدها، به منزله ی ارائه نخواهد بود. روخوانی از مطالب در جلسه دفاع، نشانگر عدم تسلط دانشجو به مطالب و روند پایان نامه می باشد. در انجام بهترین پایان نامه مدیریت بازرگانی، حتی اگر یک پایان نامه بدون نقص انجام شده باشد، ارائه علمی دانشجو در جلسه دفاع تعیین کننده کیفیت نهایی پایان نامه می باشد.

آموزش تخصصی و حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه
تخصصی ترین مرکز آموزشی جلسه دفاع پایان نامه

جلسه دفاع پایان نامه، نیازمند آموزش های تخصصی است که توسط مؤسسه مهرداد سیویل در حال برگزاری است. دوره جامع جلسه دفاع که شامل آموزش های تخصصی پاورپوینت و سپس ارائه علمی جلسه دفاع است برای دانشجویان ارشد و دکترا به صورت کاملا تخصصی آماده شده است. این آموزش های حرفه ای جلسه دفاع، شامل موارد زیر می باشد.

این مطلب را هم ببینید
نکاتی که قبل از خرید بلیط هواپیما باید بدانید!

آموزش تهیه پاورپوینت جلسه دفاع

تهیه پاورپوینت جلسه دفاع،به عنوان مهم ترین ابزار برای ارائه در این جلسه محسوب می شود که اگر به درستی و براساس اصول مشخص علمی آماده شود می تواند ارائه دانشجو را هم به یک ارائه علمی باکیفیت تبدیل نماید. از طرف دیگر، ساخت پاورپوینت های ضعیف و بی کیفیت کپی شده از مطالب طولانی، ارائه را نیز تخریب خواهد کرد. وابستگی ارائه به ابزار پاورپوینت بسیار زیاد خواهد بود.پاورپوینت پایان نامه باید به گونه ای طراحی گردد که دانشجو مجبور به روخوانی از مطالب طولانی در جلسه دفاع پایان نامه نگردد. راه کارهای برای جذابیت انجام پاورپوینت و همچنین ارائه نیز برای دانشجویان در دوره جامع مهرداد سیویل قرار گرفته است. استفاده از تجارب دانشجویان قبلی نیز از جمله مواردی است که می تواند به دانشجویان کمک نماید.

جلسه دفاع پایان نامه ارشد و دکترا

جلسه دفاع پایان نامه ارشد و دکترا دارای اصول یکسان علمی می باشند ولی در جلسه دفاع دکترا حساسیت ها به علمی بودن تمامی مراحل ارائه، بسیار حیاتی تر بیان می گردد. از طرفی، اغلب پایان نامه های دکترا، در قالب دو جلسه پیش دفاع و سپس جلسه دفاع اصلی بیان می گردد. اهمیت این دو جلسه دفاع برای دانشجویان دکترا بسیار مهم است. کیفیت ارائه مطالب و تهیه پاورپوینت پایان نامه، باید براساس مراحل علمی و گام به گام پایان نامه باشد. مطالب غیرعلمی نباید در ارائه جلسه دفاع، مطرح گردد. پاسخ گویی و متقاعدسازی علمی اساتید و داوران در جلسه دفاع، براساس اصول علمی انجام می شود.

تفاوت های ارائه جلسه دفاع با دیگر ارائه ها

یکی از بارزترین تفاوت های جلسه دفاع این است که دانشجو باید در مقابل اساتید علمی، ارائه خود را انجام دهد و هر صحبت و هر پاورپوینتی نمی تواند برای این دوره تخصصی کارآمد باشد. ارائه جلسه دفاع، شامل تخصصی ترین مطالب و جملات علمی است که باید در سطح فوق لیسانس و دکترا اجرا گردد . توقع اساتید از این مقاطع تحصیلی بسیار بالاتر از دانشجویان لیسانس یا ارائه بی کیفیت و ساخت پاورپوینت های عادی است. از دیگر تفاوت های جلسه دفاع، پاسخ دهی به سؤالات علمی اساتید است که باید براساس آموزش های تخصصی در هر مرحله توسط دانشجو ارائه گردد.

این مطلب را هم ببینید
همه چیز درباره سفر به تبریز و جاهای دیدنی آن
راه های تشخیص کپی بودن پایان نامه از نظر اساتید

راه های مختلفی برای شناسایی کپی بودن پایان نامه برای اساتید وجود دارد که در سایت مهرداد سیویل آورده شده است. اما، یکی از مهم ترین مراحل برای تشخیص کپی بودن پایان نامه توسط اساتید، ارائه دانشجو در جلسه دفاع است که نشانگر سطح کیفیت پایان نامه و تسلط دانشجو به مطالب پایان نامه می باشد. این کیفیت از ساخت پاورپوینت و سپس ارائه علمی مشخص می شود.عدم آگاهی دانشجو از مراحل و روش تحقیق همگی نمایش دهنده عدم تسلط دانشجو به مطالب خواهد بود. هر ساله تعدادی زیادی از پایان نامه های کپی شده و بی کیفیت در ارائه جلسه دفاع پایان نامه توسط اساتید رد می شوند ولی دلیل اصلی بسیاری از این پایان نامه های کپی، عدم آگاهی و آموزش های تخصصی در بالاترین سطح مقطع آموزشی کشور می باشد. برون سپاری پایان نامه به مؤسسات غیرتخصصی یکی دیگر از مشکلات و دلایل کپی بودن پایان نامه های ارشد و دکترا می باشد. از طرفی از دست دادن زمان و هزینه، برای دانشجویان در این سطح بسیار ناراحت کننده می باشد. از طرفی، سایت های ناکارآمد همانندجویی نیز به عنوان دلایل اصلی ادامه این روند نادرست شده است. دانشجو، دلخوش به سایت های همانند جویی است که نمی توانند به اندازه ی کافی تشخیص دهنده کپی بودن پایان نامه باشند. استفاده از راه هایی مانند تغییر فعل های جملات نیز یکی از مهم ترین مسائلی است که مؤسسات غیرمعتبر در کپی بودن های خود رعایت می کنند. 

خدمات پایان نامه از انتخاب موضوع تا جلسه دفاع پایان نامه

جهت مشاوره و انجام صفر تا صد پايان نامه و جلسه دفاع با شماره ارتباطی ٠٩١٣٣٨٦٢٧٧٦ در تلگرام و واتس اپ در ارتباط باشيد ؛ جهت پاسخ گویی سریعتر و تخصصی تر ، رشته و گرایش خود را در تلگرام یا واتس آپ ارسال نمایید (اولويت با پيام های تلگرامی است)

20 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,85/5
Loading...

مقالات و نقدهای مشابه

مشاهده همه

جدیدترین کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
دیدگاه ها

لطفا دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...