زندگی و آثار بزرگترین نویسنده عصر جدید آمریکا

زندگی و آثار دانیل استیل

علاقه مندی
ارسال به...
14 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,71/5
Loading...
زندگی و آثار دانیل استیل

در این نوشته زندگی و آثار دانیل استیل نویسنده آمریکایی معاصر و پرفروش ترین نویسنده زنده جهان و چهارمین نویسنده پرفروش تمام دورانها می پردازیم، کسی که با رمان های عاشقانه اش ، تجربه جدیدی از زندگی و روابط انسان معاصر را به تصویر کشیده است

زندگی و آثار دانیل استیل

دانیل فرنانده دومینیک شولین-استیل ( Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel) در ۱۴ اوت ۱۹۴۷ میلادی برابر با ۲۲ مرداد ۱۳۲۶ در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد.

سبک نویسندگی و زندگی دانیل استیل

استیل گاهی بر روی پنج پروژه از رمان‌هایش به صورت همزمان کار می‌کرد و بیشتر رمان‌های او پرفروش بوده است.

فرمول او در داستان‌نویسی اغلب، شامل خانواده‌های ثروتمند رو به یک بحران است، در عین حال شگردها و چرخه‌های متناوب دیگری در آثارش مشهود است؛ از جمله تهدید توسط عناصر تاریکی مانند زندان، تقلب، باج خواهی و خودکشی.

استیل همچنین مجموعه آثاری در زمینهٔ داستان کودکان و شعر دارد.کتاب‌های او به ۲۸ زبان ترجمه شده که تاکنون از ۲۲ جلد آنها اقتباس سینمایی یا تلویزیونی تهیه شده و دو اقتباس از کتاب‌هایش برندهٔ جایزه گولدن گلوب شده‌اند.

استیل علاوه بر نوشتن رمان برای مردم دنیا، عقاید بشر دوستانه دارد، دو بنیاد خیریه تاسیس و اداره میکند که یکی را به افتخار پسر مرحوم خود نیکترینا، نام نهاده است.

هدف این بنیاد، کمک به کودکان بیمار و بیماران روانی میباشد.دانیل استیل پس از فراغت از تحصیل از دانشگاههای نیویورک و اروپا خیلی سریع به حرفه ادبی روی آورد و تا کنون در زمینه کاری خود بسیار سخت کوشیده است.

شروع حرفه ای نویسندگی دانیل استیل

استیل، اولین رمان خود را در سن 20 سالگی منتشر کرد.از عجایب نوشتاری وی، این است که همزمان روی چند کتاب کار میکند، درباره یک داستان تحقیق می کند، دیگری را مینویسد و سومین کتاب را در حال تمرین و پلات دارد.

او از 18 ساعت تا 24 ساعت مینویسد.از عجایب دیگر او در دوران رایانه و اینترنت این است که هنوز از ماشین تحریر دستی و مکانیکی سال 1946 بهره میگیرد.

زندگی و آثار دانیل استیل

او عاشق بچه هاست و تنها نویسندهای میباشد که این همه بچه دور و بر خود جمع کرده است.لازم به توضیح میباشد که استیل، 9 کودک را بزرگ کرده و میکند.

وی شوهر دوست و نویسنده زنی است که همسر و خانواده را بسیار دوست دارد به رغم شهرت و پول، خانواده و کانون آن را گرم نگاه داشته است.

در حال حاضر استیل با همسر سوم خود زندگی میکند.

این مطلب را هم ببینید
کتاب صوتی سرعت ثروت اثر تی هارو اکر

موضوعات و داستانهایی که دانیل استیل از زندگی روزمره واقعی مردم انتخاب کرد موجب شد تا در عرصه جهانی مورد استقبال مردم قرار گیرند.او داستانهای خود را به گونهای روایت میکند که خواننده را تحت تاثیر قرار دهد.

مضامین رمانهای دانیل استیل درباره بیماری، آدم ربایی، خودکشی، مرگ، جدایی، طلاق، ازدواج، فرزند خواندگی، سرطان، جنگ و خیانت میباشد.

دیدگاه های دانیل استیل

دانیل گاهی هم به سیاست پرداخته و رویدادهای تاریخی را در کالبد رمان نوشته است.خود او درباره خود و آثارش گفته است:

«یک کتاب، با یک اندیشه، یک ایده، یک شخصیت و با یک اتفاق شروع میشود و من به صورت عمیق درباره آن فکر میکنم. هفته ها و ماه ها این یک مرحله طولانی است.یادداشت بر میدارم و صحنه ها را مینویسم، من در این دنیا غرق میشوم. ایده ها همیشه از دل یکدیگر میجوشند و این دنیا کمکم شکل میگیرد. شخصیتها واقعی میشوند و ناگهان من خود را در حاشیه یک درام میبینم.»

در جای دیگری نیز گفته است: «کار مداوم نویسندگی و اداره خانه و خانواده در کنار هم کار دشواری است.سعی میکنم کمتر بخوابم، دوست دارم بیشتر وقت خود را با بچه هایم سپری کنم. روزها در کنار آنها و با آنها هستم و شبها مینویسم.»

دانیل استیل فرزند یک پدر آلمانی مهاجر به آمریکا و یک مادر پرتغالی مهاجر به آمریکا است. او در حال حاضر به هشت زبان مسلط میباشد.

وی بزرگترین نویسنده عصر جدید آمریکاست و منتقدان ادبی همواره او را ستایش نموده و رمانهای او را تعریف کرده اند.

آثار او آرمان گرایی را تبلیغ میکند. تا کنون بیش از 560 میلیون نسخه از کتابهای وی در سراسر دنیا به فروش رفته است.به گونه ای که افراد زیادی در 47 کشور با 28 زبان مختلف آثار او را میخوانند.

استیل تا کنون 66 جلد کتاب منتشر کرده است که همه رمان هستند.به عبارتی این نویسنده، مجموعه داستان و داستان کوتاه ندارد.

رمانهای: انعکاس، شانس دوم، تاوان، بندرگاه امن، سفر، جانی انجل، کلبه، طلوع خورشید، بوسه، عقاب تنها، جشن عروسی در دنیا و در کشور ما جزو آثار پر فروش دانیل استیل بوده اند.

کتاب صوتی آلگرا نوشته دانیل استیل

رمانهای وی از سال 1981 وقتی 39 ساله بود در لیست پر فروش ها قرار گرفتند و این روند ادامه یافت.بنا به تعبیری همه خوانندگان منتظر هستند که آخرین کتاب او کی و چگونه وارد بازار نشر میشود.

خاطر نشان میگردد، استیل در سال 2002 برای یک عمر فعالیت در عرصه های فرهنگ و ادبی دنیا، از سوی دولت فرانسه عنوان «شوالیه» هنر و ادبیات را دریافت کرد.

در ضمن کتاب مستند گونه «نور روشن او» که درباره پسر مرحومش نوشت در سال 1998 چاپ و منتشر شد.

این مطلب را هم ببینید
سینوهه - نقد و بررسی کتاب تاریخی سینوهه پزشک دربار فرعون

در دنیای ادبیات زنان نویسنده کم نیستند. به عنوان مثال «مارگارت میچل» تنها با یک کتاب که فیلم شورانگیزی از آن ساخته شد به نام «بر باد رفته» به اندازه دانیل استیل معروف است.

خانم هریت پیچراستو هم به خاطر رمان «کلبه عمو تم» شهرت و معروفیت دارد. نام اصلی دانیل استیل، دانیل فرنانده شویلین است که برای راحتی تلفظ، زیر نوشته هایش دانیل استیل امضا میکند.

لازم به ذکر است که هر ماهه آمار پر فروش کتابهای داستان در آمریکا اعلام میشود.در همین رابطه یکی از کتابهای استیل 381 هفته متوالی در راس کتاب های پر فروش داستانی بود که این پدیده در رکوردهای گینس ثبت شده است.

در سال 1997 اتفاق تلخی برای استیل به وقوع پیوست.وی در این سال پسر 19 سالهاش که از موقع تولد درگیر یک نوع بیماری مغزی بود را از دست داد.این مرگ بر زندگی و روان مادر تاثیر شگرفی گذاشت.در واقع مشکل کتاب های استیل، سوژه هایش نیستند.این سوژه ها همان اتفاق هایی هستند که به طور واقعی در زندگی همه آدمها میافتند.مثل مدرسه رفتن، بزرگ شدن، عشق، ازدواج، بیماری و … اگر به کار نویسنده ها دقیق شویم، در مییابیم که همه از سوژه های گوناگون بهره گرفته اند.

در سالهای اخیر آثار بسیاری از نویسندگان خارجی به ویژه گابریل گارسیا مارکز و دانیل استیل ترجمه و به بازار نشر کشور سرازیر شده است.

عمده آثار دانیل استیل حکم پاورقی های نشریات عامه گرا را دارند.پاورقی نویسی شاخهای از ادبیات است که خصلت سرگرم کنندگی و کشش داستانیاش برجسته تر از دیگر عناصر داستان نویسی میباشد.

طرح رمان متکی بر ایجاد پرسش و جستجوی چراها و روابط علت و معلولی است. با خواندن رمانهایی که با چهارچوب پاورقی نگاشته نشدهاند از خود میپرسیم این واقعه چرا روی داد؟

خواننده رمان عامه پسند بیش از آنکه در بند درک علت وقایع باشد، نگران دانستن بقیه ماجرا میباشد.به همین دلیل، چندان عجیب نیست که در چنین رمان هایی سر هر بزنگاهی با حادثه تکان دهندهای روبرو شویم که مبنایی جز اشتباه یا تصادف ندارد.

رمانهای دانیل استیل

 • رفتن به خانه (1973)
 • پیمان (1977)
 • حالا و همیشه (1978)
 • فصل عشق (1980)
 • پایان تابستان (1980)
 • انگشتر
 • قهرمانان تصادفی
 • بی وفا
 • قهرمانان تصادفی
 • عشق و جواهر
 • دختری با چشم های آبی
 • میراث شاهزاده خانم
 • الان وقتشه
 • تپش عشق
 • زویا
 • دو خواهر
 • بازی های خطرناک
 • بازگشت به زندگی
 • آنگاه که عشق می میرد
 • سفر عشق
 • آلگرا

دانلود کتاب صوتی آنگاه که عشق می میرد

کتاب صوتی آنگاه که عشق می میرد اثر دانیل استیل

دانلود کتاب صوتی سفر عشق نوشته دانیل‌ استیل‌

کتاب صوتی سفر عشق نوشته دانیل‌ استیل به مدت 14 ساعت

دانلود کتاب صوتی آلگرا کتاب صوتی جشن عروسی

کتاب صوتی آلگرا کتاب صوتی جشن عروسی نوشته دانیل استیل
14 رای
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,71/5
Loading...

مقالات و نقدهای مشابه

مشاهده همه

جدیدترین کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
دیدگاه ها

دیدگاه کاربران در مورد

بهترین نویسندگان زن ایران

من ربات نیستم *در حال بارگیری کپچا پلاس ...

 رمان های عاشقانه مشهور جهان که هر کسی باید بخواند

معرفی کتاب ویژه سردبیر

 رمان های عاشقانه مشهور جهان که هر کسی باید بخواند

بهترین رمان های عاشقانه جهان که هر کسی باید بخواند، به همراه کتاب صوتی رمان های عاشقانه مشهور جهان اگر علاقمند به مطالعه رمان های کلاسیک جهان خصوصا رمان های عاشقانه هستید، حداقل پنج شاهکار رمان های عاشقانه در ادبیات جهان را بایستی خوانده باشید!داستان های عاشقانه ای که در نوع خود بی نظیرند و هرگز آنها را فراموش نخواهید کرد. بهترین رمان های عاشقانه جهان 1- رمان عاشقانه غرور و تعصب رمان غرور و تعصب نوشته جین آستین با وجود گذشت بیش از دو قرن که از نگارش …