کتاب در ارتش فرعون به نویسندگی توبیاس وولف که اولین بار به زبان انگلیسی منتشر شده است، یکی از شناخته شده ترین آثار ادبی با موضوع جنگ است.

توبیاس وولف Tobias Wolff با قلم قدرتمند و بیان جذاب خود نویسنده را در خط به خط کتاب با خود همراه می سازد تا با اشتیاق هرچه بیشتر به مطالعه ادامه داستان بپردازد. ترجمه فارسی این اثر ادبی بسیار روان است و کوچکترین خدشه ای به محتوای این کتاب بی نظیر وارد ننموده است.

علاوه بر نسخه چاپی این کتاب، هم اکنون امکان دریافت کتاب صوتی در ارتش فرعون نیز برای علاقه مندان فراهم شده است.

کتاب در ارتش فرعون : خاطرات جذاب توبیاس وولف از جنگ ویتنام

درباره کتاب در ارتش فرعون 

کتاب در ارتش فرعون که با عنوان اصلی In Pharaoh’s Army: Memories of the Lost War منتشر شده است، شرح خاطرات توبیاس وولف از حضور چند ساله اش در جنگ ویتنام است که با زبانی طنز نوشته شده است. این اثر هنری رویدادهای به یاد ماندنی جنگ را به صورت داستان هایی کوتاه در خود جای داده است. خاطراتی که حتی طنازی های نویسنده نیز نتوانسته از تلخی آن ها بکاهد.

یکی از خاطرات توبیاس وولف که در این کتاب به آن اشاره شده است، مربوط به دزدین تلویزیون برای تماشای برنامه روز شکر گزاری است و دیگری خاطره حضور او در یکی از بیمارستان های پاریس که دچار قحطی شده بود.

تفاوت این اثر با بسیاری از کتاب ها و رمان های دیگر در آن است که به دلیل کوتاه بودن داستان ها و خاطرات و مستقل بودن آن ها از یکدیگر، مخاطب برای به پایان رساندن کتاب و فهمیدن آخر قصه عجله ای ندارد و می تواند از شنیدن این کتاب صوتی لذت ببرد.

این مطلب را هم ببینید
کتاب تاریخ اجتماعی ایران، نوشته مرتضی راوندی

درباره توبیاس وولف

توبیاس وولف نویسنده سرشناس آمریکایی و برنده سه جایزه اُ-هنری، در سال 1945 میلادی متولد شد. او که مدت ها مدرس ادبیات و داستان نویسی بود، به عنوان یکی از نویسندگان سرشناس داستان های کوتاه در آمریکا شناخته می شود.

این نویسنده و ادیب آمریکایی که بنیان گذار انجمن ادبی دانشگاه استانفورد نیز هست، علاوه بر فعالیت های ادبی، چند سال از دوران جوانی خود را به عنوان سرباز در جنگ ویتنام سپری کرده است. با این وجود سال ها بعد، در مصاحبه ای از این تصمیم خود ابراز پشیمانی نمود.

مشهورترین اثر وولف زندگی این پسر This Boy’s Life نام دارد. وی پنج سال پس از نوشتن این کتاب، یعنی در سال 1994، دومین اثر مشهور خود یعنی کتاب در ارتش فرعون را نوشت.

از دیگر آثار وولف می توان به دزد سربازخانه، مدرسه قدیم، انجیل سفید، شب مورد نظر و گداها همیشه با ما هستند، اشاره نمود.

توبیاس وولف نویسنده کتاب زندگی این پسر

کتاب صوتی در ارتش فرعون در کتابخانه صوتی سلام صدا در دسترس علاقمندان آثار تاریخی و سیاسی است و این محصول را را میتوانید اینجا دانلود کنید