کتاب صوتی نوعی کتاب دیجیتال است و توسط افرادی که صوت دلنشینی دارند، تولید می‌شود. این نوع اثر ادبی دارای مزیت‌های بسیاری است و امروزه مخاطبان زیادی پیدا کرده است. در سایت سلام صدا بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی از نویسندگان بنام کشور و با صداهای بسیار زیبا متشر می‌شود. با ما همراه شوید تا ویژگی‌های رمان عاشقانه ایرانی را یاد بگیریم و با نمونه‌هایی از بهترین رمان‌های ایرانی آشنا شویم.

رمان عاشقانه چیست؟

قبل از آن که درباره کتاب صوتی بیشتر بدانیم؛ بهتر است با رمان آشنا شویم. همانطور که می‌دانید ادبیات به صورت شعر و نثر به عرصه ظهور می‌رسند و با کمک کلمات به ذهن و قلب مخاطب راه پیدا می‌کنند. رمان نیز یکی از انواع آثار منثور است که تجربیات انسان را به صورت کاملا مفصل و داستانی روایت می‌کند. اگر بخواهیم رمان عاشقانه ایرانی را با تمثال‌های آن در آثار ادبی فاخر فارسی بیان کنیم، می توان به لیلی و مجنون، خسرو و شیرین، ویس و رامین و امثال آن اشاره کرد. با این تفاوت که رمان‌ها به صورت نثر نوشته می‌شوند و برای طیف گسترده‌تری از افراد قابل درک هستند.

در واقع می‌توان گفت رمان عاشقانه ایرانی، میانبری برای انسان‌های عصر جدید است تا با دنیای عاشقانه و فراز و فرود مسیر عاشقی آشنا شوند. خواندن یا شنیدن رمان، انسان را وارد دنیایی دیگر می‌کند و با شخصیت‌هایی رو به رو می‌سازد که در پسِ برگه‌های کتاب در حال زندگی و ماجراجویی هستند. با هر جمله‌ای که از رمان عاشقانه ایرانی می‌خوانید یا می‌شنوید، نظاره‌گر دنیای شخصیت‌های عاشق و تنهایی هستید که برای رسیدن به عشق‌شان، از هیچ کاری چشم پوشی نمی‌کنند و بسیار از خود گذشته هستند.

آشنایی با رمان صوتی عاشقانه :

کتاب صوتی یک نمونه جذاب و جدید از آثار ادبی می‌باشد. پیشینه کتاب صوتی به سال ۱۹۳۱ باز می‌گردد. هدف از تهیه کتاب صوتی، کمک به نابینایان بوده اما به مرور زمان این نوع اثر ادبی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر بخواهیم احساسی که از شنیدن کتاب صوتی به خواننده القا می‌شود را با یک حس ناب در کودکی گره بزنیم، باید به قصه گویی مادرها و مادربزرگ‌هایمان اشاره کنیم.

لذت شنیدن داستان از زبان دیگری احساس خاصی است که امروزه توسط کتاب صوتی رمان عاشقانه برای کودکان دیروز تکرار می‌شود. در این روزهای شلوغ و دغدغه های سنین جوانی و میانسالی، به یمن وجود کتاب صوتی می‌توان ساعاتی از روز را به شنیدن روایتی عاشقانه و زیبا اختصاص داد.

بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی

بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی

گوش سپردن به کتاب صوتی عاشقانه شما را با صدای دلنشین خواننده آن همراه می‌سازد و شما را در دل ماجرایی احساسی غرق خواهد کرد. مزیت‌هایی که برای استفاده از کتاب صوتی رمان وجود دارد، به شرح زیر است:

 • انتشار و تکثیر کتاب صوتی آسان است.
 • نیاز به ماده اولیه ندارد.
 • به لحاظ فیزیکی حجمی ندارد.
 • امکان نت‌برداری به صورت دیجیتالی فراهم می‌باشد.
 • امکان اشتراک فوری بخش‌هایی از کتاب صوتی فراهم است.
 • دسترسی به کتاب صوتی آسان است.
 • تولید کتاب صوتی آسان است و همه می‌توانند یکی بسازند.

آکادمی سلطنتی زبان یا (Royal Academy of Language) رمان عاشقانه را نوعی روایت داستانی از شخصیت‌هایی می‌داند که فراز و نشیب‌های زندگی عاشقانه‌شان همراه با مشکلاتی که در مسیر زندگی و رسیدن به هم دارند، بیان می‌کند. به این ترتیب رمان عاشقانه باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

 • پایانی خوش
 • شرح احساسات
 • جرقه یا فاجعه
 • قهرمان رمان‌های عاشقانه

و نکته آخر آنکه، امروزه رمان عاشقانه ایرانی در خلال ماجرایی دیگر روایت می شود تا جذابیت داستان بیشتر شده و مخاطب فقط در یک مسیر قرار نگیرد و چالش بیشتری در ذهنش ایجاد شود.

بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی در سلام صدا:

سلام صدا ناشر قانونی کتاب های صوتی ارزان و رایگان به ویژه رمان های صوتی عاشقانه است. در این سایت می‌توانید بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی را به صورت کتاب صوتی رایگانِ از نویسندگان مشهوری چون: فهیمه رحیمی، هما پوراصفهانی، نادر ابراهیمی، سعیده شفیعی؛ مهناز حاج سید جواد جواهری، مریم جعفری و بسیاری نویسندگان مطرح کشور دانلود کنید.

در ادامه به معرفی بهترین رمان‌های عاشقانه ایرانی که در سایت سلام صدا به صورت دیجیتالی موجود هستند، می‌پردازیم.

کتاب صوتی خیال تو نوشته: فهیمه رحیمی رمان عاشقانه

رمان عاشقانه صوتی خیال تو نوشته: فهیمه رحیمی

بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی در سلام صدا :

کتاب صوتی عسل تلخ یک اثر بی نظیر از ف.دقیقی (فاطمه دقیقی) می باشد. این رمان زیبا در دو جلد منتشر شده و اولین جلد آن در سال ۱۳۸۵ وارد بازار گردیده است. خانم دقیقی در عسل تلخ داستان مادری تنها را روایت می‌کند که از فرزند خود دور مانده و به زندان افتاده است. این مادر تنها به دلیل ازدواج ناموفقی که داشته، زندگی سختی را پشت سر می‌گذارد و در ادامه ماجرا از زندان آزاد شده و به دنبال فرزند خود می‌گردد. او در کمال ناباوری با حقیقت تلخی مواجه می‌شود و می‌فهمد فرزندش فروخته شده است.

کتاب صوتی حریم عشق

کتاب صوتی حریم عشق یکی دیگر از بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی در سایت سلام صدا است که توسط رویا خسرونجدی نوشته شده است. افسردگی یکی از موضوعاتی است که در خلال این داستان روایت می‌شود و نیکا دختری است که در جریان درمان یکی از بیماران پدرش قرار میگیرد. در مدت زمانی که کیانوش تحت درمان است و بعد از خوب شدن، اتفاقاتی رخ می‌دهد که در این رمان برای مخاطب روایت می‌گردد.

کتاب صوتی بوسه تقدير نوشته فريده شجاعی

کتاب صوتی بوسه تقدیر داستان عاشقانه ایرانی است که با شور و هیجان دو عاشق دلباخته با نام‌های نگین و شهاب آغاز می شود. این دو باهم پیمان می‌بندند و قدم در سرنوشت یکدیگر می‌گذارند. اما قبل از وصال و جاری شدن عقدشان، مشکلات زیادی بر سر راه نگین قرار می‌گیرد. فریده شجاعی که نویسنده این کتاب است و در سال ۱۳۹۰ آن را منتشر کرده است، روایتگر داستان نگین و مشکلات خانوادگی‌اش می‌باشد.

کتاب صوتی او، یک زن اثری بسیار زیبا و فاخر در بین بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی است . این رمان توسط خانم چیستا یثربی نوشته شده و داستانی اجتماعی می‌باشد. خانم یثربی قلمی روان دارد و عموما به مشکلات جامعه زنان و دختران می‌پردازد. در این رمان زندگی دختری نوجوان روایت می‌شود که به اجبار تن به ازدواج می‌دهد و مشکلات زیادی را پیش روی خود دارد.

معرفی بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی :کتاب صوتی او، یک زن

دانلود کتاب صوتی او، یک زن نوشته چیستا یثربی

شهره وکیلی از دیگر نویسندگان رمان‌های عاشقانه ایرانی است. او در کتاب صوتی عشق مرز ندارد ، داستان یک عشق مخفیانه را روایت می‌کند که برای شهیر، مشکلات زیادی را به همراه داشته است. اگر علاقه‌مند به رمان‌های گریه‌دار هستید و دوست دارید درد عشق را با تمام وجود حس کنید، خواندن این کتاب پیشنهاد می‌شود.

دریا شخصیت اصلی در رمان صوتی تنها یکبار پرواز کن  اثر نسرین قدیری است. او زنی چهل ساله، زیبا و تنهاست که یک دختر مجرد با نام ماهان دارد. کامیار مردی تمام و کمال، خوش تیپ و خوش قلب است که خیلی اتفاقی قلب مادر و دختر را تسخیر می‌کند. از آنجایی که ماهان و کامیار قصد ازدواج با هم را دارند، دریا دلباخته خواستگار دخترش شده و شرمگین از این احساس دچار سختی‌های زیادی می‌گردد.

فیروزه علی محمدی رمان صوتی اشک دریا را توسط نسل نواندیش در سال ۱۳۸۸ انتشار داده است. داستان عاشقانه این رمان حکایت عشقی عمیق و گره خورده با دوران کودکی یلدا را روایت می‌کند که برای رسیدن به پسر عمه‌اش مسعود هرکاری می‌کند. یلدا در این فکر است که تنها راه خوشبختی‌اش با مسعود هموار می باشد، اما حقیقت چیز دیگری است.

کتاب صوتی اشک دريا نوشته فيروزه علی محمدی

دانلود کتاب صوتی اشک دريا نوشته فيروزه علی محمدی

خانم هما پوراصفهانی از دیگر نویسندگانی است که می‌توان رمان‌های زیبایشان را از سایت سلام صدا دانلود کرد.

کتاب صوتی سجاده و صلیب روایتگر عشق میان دو دین متفاوت است. دختری مسیحی و پسری مسلمان که مشکلات زیادی را پیش روی خود دارند و عشق‌شان از یک نفرت عمیق شکل می‌گیرد.

اگر از مرور خاطرات حس خوبی می‌گیرد و دوست دارید یادآوری عاشقانه دو نفر را بشنوید، رمان صوتی گل های شب بو نوشته مریم جعفری یه عنوان یکی از بهترین رمان های صوتی عاشقانه ایرانی به شما پیشنهاد می‌گردد. این کتاب در سال ۱۳۸۵ توسط انتشارات شادان منتشر شده است.

کتاب صوتی سجاده و صلیب یا جدال پرتمنا نوشته هما پور اصفهانی

دانلود کتاب صوتی سجاده و صلیب نوشته هما پور اصفهانی