بررسی ده رمان پلیسی جهان

سایت سلام صدا با آدرس hiword.ir یک کتابخانه صوتی است که در آن کتاب صوتی، شاهکارهای ادبیات ایران و جهان ، کتاب صوتی آثار تاریخی مشهور در خصوص تاریخ ایران و جهان ، رمان خارجی ، کتاب صوتی رمان ، نمایش رادیویی و کتاب هایی در موضوعات مختلف ارائه میشود. در این بخش به بررسی ده رمان پلیسی جهان می پردازیم.

 

  1. ماجرای اسرارآمیز در استایلز از ده رمان پلیسی جهان

The Mysterious Affair at Styles by Agatha Christie 

آگاتا کریستی با شخصیت ها و خوانندگانش بی رحم بود. همه چیز در این رمان خارج از حد است. کودک این کار را کرد. پلیس این کار را کرد. همه آنها این کار را کردند. در این رمان 10 نفر هستند که به یک جزیره کوچک دعوت شده اند و فکر می کنند که یک به یک کشته می شوند .

ماجرای اسرارآمیز در استایلز

  1. سبز برای خطر توسط کریستینا براند یکی از رمانهای پلیسی برتر جهان

Green for Danger Novel by Christianna Brand

این داستان که یکی از رمانهای پلیسی برتر جهان است در طول جنگ جهانی دوم در بیمارستان نظامی قرار دارد ، جایی که مرگ یک بیمار عامل تحریک داستان فتنه ، حسادت و احساسات ناامید کننده است. کتاب هوشمندانه ترسیم شده است ، این کتاب ادای احترام به پزشکان و پرستاران است که با آرامش به کار خود ادامه می دهند .

 

سبز برای خطر توسط کریستینا براند

  1. دوست داشتن و خردمند بودن جوزفین تی از ده رمان پلیسی جهان

در اینجا نویسنده نشان می دهد که درک فوق العاده ای از روانشناسی یک قاتل دارد. یک فرد عادی، که از طریق افراط و عشق و یا وسواس، ممکن است تصمیم بگیرد که که کسی دیگر سزاوار زندگی است یا خیر.

این مطلب را هم ببینید
7 دلیل برای شنیدن کتاب صوتی

دوست داشتن و خردمند بودن جوزفین تی از ده رمان پلیسی جهان 

 4- یک قتل انگلیسی توسط سیریل حایر از برترین  رمانهای پلیسی جهان

An English Murder by Cyril Hare

به هنگام شام ، رابرت واربك ، تنها پسر و وارث لرد پیر ، در مقابل چشم میهمانان دیگر می میرد. به دلیل بارش شدید برف ، خط تلفن و ارتباط تالار با بقیه جاها قطع شده است . کارآگاه راجرز که در جشن حضور دارد تحقیقات قتل را به عهده می گیرد.

در ادامه داستان کسان دیگری به صورت مرموزی می میرند و فضایی وحشتاک و هرآس آور در بین مهمانان ایجاد میشود که خواننده پای کتاب میخکوب میکند

یک قتل انگلیسی توسط سیریل حایر ده رمان پلیسی جهان

  1. ببر در دود  نوشته مارجری آلینگهام از برترین رمانهای پلیسی جهان

The Tiger in the Smoke Novel by Margery Allingham

درباره یک شخصیت است که به خودی خود ، مترادف با حس شر قابل لمس است .جک هاووک قاتل بی رحم و روانی و به طرز سرسام آوری است. نبرد هیجان انگیز روانشناختی و بین خیر و شر در میادین و کوچه های تاریک پایتخت پس از جنگ انگلیس انجام می شود.

ببر در دود توسط مارجری آلینگهام از ده رمان پلیسی جهان

  1. کشتارها در سرگردانی بدگر اثر کارولین گراهام از برترین رمانهای پلیسی جهان

The Killings at Badger’s Drift by Caroline Graham

داستان در یک دهکده آرام و زیبای انگلیسی با پزشک محلی بی حوصله اش و اسپنسر مهربان اتفاق می افتد
اما هنگامی که اسپینسر به طور ناگهانی می میرد ، بهترین دوست او چنان هیاهویی راه می اندازد که مورد توجه کارآگاه دهکده واقع میشود و در پی تحقیقات کارگاه و معاونش؛ با مسائل عجیب و پیچیده ای روبرو میشوند که در این دهکده به ظاهر زیبا و آرام رخ داده است.
کشتارها در سرگردانی بدگر توسط کارولین گراهام ده رمان پلیسی جهان

  1. مرگ در احکام مقدس توسط پی دی جیمز از ده رمان پلیسی جهان
این مطلب را هم ببینید
دانلود کتاب فوائد گیاهخواری اثر صادق هدایت

جیمز بیش از هر کسی تلاش کرد تا داستان کلاسیک کارآگاه انگلیسی را زنده کند و از کنوانسیون عصر طلایی برای خلق رمانهایی استفاده کند که برای خوانندگان مدرن زنده باشد. این کتاب یکی از  رمانهای برتر پلیسی جهان است که تصویری شدید از ترس ، عصبانیت و ناامیدی را که یک جامعه در معرض تهدید تجربه کرده ، می سازد.     

  1. قانون راجر مورگاتروید توسط گیلبرت آدیر از ده رمان پلیسی جهان

این رمان که یکی از ده رمان پلیسی جهان است ، دقیقاً تحت عنوان “یک سرگرمی” است و در آن یک اتاق قفل شده ، یک عمارت ، یک قربانی غیرقابل انکار و معتبر بودن بحث جنجالی نژادپرستی و اظهارات ضد یهودی یافت می شود.

 

  1. قتل های مکپی توسط آنتونی هوروویتس از ده رمان پلیسی جهان

یکی از ده رمان پلیسی جهان است و یک نگاه تاریک و شیک دارد. آلن کانوی ، خالق آتیکوس پوند ، سرنخ هایی از مرگ خود را در یک نسخه نا تمام فراهم می کند.

  1. حقایق توسط کیت وینبرگ از ده رمان پلیسی جهان

یکی از ده رمان پلیسی جهان است . جس واکر ، تازه کار انگلیسی ، در حال تحصیل در مورد آگاتا کریستی است ، که هم یک نویسنده انقلابی و هم فمینیستی و هم مأمور نظم و سازش است. اما در نهایت کریستی از مربی کاریزماتیک واکر کمتر جذاب می شود.