کتاب صوتی سقوط نوشته آلبر کامو  Alber Camus اثری معروف و فوق العاده با نام اصلی The Fall  است.

بسیاری از خوانندگان آلبر کامو را با کتاب بیگانه می شناسند ، اما نویسندگان و محققان به دلیل تک گوی ها و بیان بی واسطه افکار و دیدگاههای آلبر کامو از زبان شخصیت اصلی داستان سقوط ، این کتاب را اثر اصلی نویسنده میدانند.

در  کتاب صوتی سقوط داستان به صورت روایی و از زبان دوم شخص بیان میشود. ژان باتیست کلمانس روایتگر داستان که قبلا قاضی بوده و اینک بازنشسته شده ضمن بیان داستان زندگی خود ، دیدگاهها و تجربیات خود را در خصوص مسئولیت ، زندگی و اجتماع بیان میکند.

دیدگاهها و سخنان شخصیت داستان موجب همذات پنداری خوانندگان بسیاری با او شده ، بطوریکه نقل قول های ژان باتیست کلمانس در نوشته های زیادی تکرار و روایت شده است.

آلبر کامو علاوه بر آثار داستانی صاحب مقالات فلسفی، مقالات سیاسی، ترجمه، یادداشت های روزانه، تحقیق، نمایشنامه نیز است و این جنبه های مختلف اندیشه های سیاسی و فلسفی همواره در درونمایه ی آثارش به چشم می خورد.

آثار کامو همواره مورد توجه بودند و به سختی می توان گفت کدام یکی از دیگری برتر است. آثار مشهوری چون بیگانه ، اسطوره ی سیزیف ، سوتفاهم ، کالیگولا ، طاعون، حکومت نظامی ، راستان ، انسان طاغی ، رمان سقوط

با وجود همه آثار آلبر کامو، نویسندگان بزرگی مانند مانند ژان پل سارتر و حتی بسیاری از منتقدان ادبی، کتاب سقوط را برتر از دیگر آثار کامومی دانند

کتاب صوتی سقوط نوشته آلبر کامو داستانی فلسفی است که علیرغم کوتاه بودن داستان ، توانسته است معنا و مفهوم عمیق فلسفی خود را منتقل کند. در طول شنیدن رمان، دقت نظر و تلاشی که کامو در خلق این اثر به کار برده است به خوبی محسوس است.

این مطلب را هم ببینید
زندگی و آثار تکین حمزه لو نویسنده جوان ایرانی

آلبر کامو با این کتاب صوتی انسان را به سقوط اندیشه و مرز پالایش روح می‌رساند به شرطی که شنونده به انگیزه پیشرفت و آگاهی این کتاب را با دل و جان بشنود. این رمان از معدود رمان‌هایی است که بارها و بارها خواندنش توصیه می‌شود چرا که آدمی را به سطح هوشیاری فراتری می‌رساند و این هوشیاری از نقطه‌ای سرچشمه می‌گیرد که انگیزش فرهنگی مورد دفاعی در اجتماع پیدا خواهد کرد.

 آلبر کامو نویسنده کتاب سقوط  و بیگانهآلبر کامو در زندگی شخص خود سختی های زیادی کشیده است. پدر خود را در جنگ جهانی اول از دست داده  و مادرش برای گذران زندگی رختشویی کرده و او در مدت تحصیل خود همواره با کمک هزینه ، تحصیل خود را ادامه داده و البته به دلیل بیماری سل تحصیلات حود را در دانشکده ی الجزایر ناتمام گذاشت.

آلبر کامو یکی از فیلسوفان بزرگ قرن بیستم و از نویسندگان مشهور و خالق کتاب بیگانه است. او در سال 1957 به خاطر اینکه با صمیمیت روشن‌بینانه‌اش مسئله‌ی وجدان انسان در عصر حاضر را آشکار ساخته است و ارزش‌آفرینی حائز اهمیتی در ادبیات ایجاد کرده است، جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد. او در دانشگاه الجزیره تحصیل کرد و تا پیش از آنکه در سال 1930 گرفتار بیماری سل شود دروازبان تیم فوتبال این دانشگاه بود.

همین الان کتاب صوتی سقوط نوشته آلبر کامو را از اینجا دانلود کنید.